Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak vybrat správný odstín make-upu

Jak vybrat správný odstín make-upu Výběr make-upu tak, aby vám dokonale seděl, může být opravdový oříšek. My vám dnes poradíme několik jednoduchých tipů, jak vybrat ten pravý.
Kristýna Lexová
1,7 5
3

Jak vybrat správný odstín make-upu zdroj: BIOOO.CZ

Výběr make-upu tak, aby vám dokonale seděl, může být opravdový oříšek. My vám dnes poradíme několik jednoduchých tipů, jak vybrat ten pravý.

Věděly jste, že více, než polovina žen nosí nesprávný odstín make-upu? Možná i vy sama jste si během vaeho běžného dne povšimla, že barva vaší tváře se o několik tónů liší od vašeho krku a obličej vypadá příliš světlý či tmavý nebo má odlišný podtón. Vybrat správný make-up není hračka, protože odstínů pleti je nespočet a trefit se tak, aby make-up seděl jako druhá kůže, může být běh na delší trať.

Jak vybrat správný makeup

V první řadě je třeba si ujasnit, jaký podtón má vaše pleť. Zjednodušeně můžeme uvažovat o „teplé“ a „studené“ barevnosti, některé odstíny pleti jsou spíše do žluta a do zlatava, jiné mají lehce narůžovělý nádech. Toto přirozené zabarvení vůbec nesouvisí s tím, jestli je vaše pokožka světlá či opálená, i velmi bledé ženy mohou mít teplý podtón pleti. Jak snadno zjistit podtón pleti, je podívat se na žíly na vašem zápěstí. Jsou spíše modré? Pak jste studený typ. V případě, že jsou mírně dozelena, tak vám více budou sedět make-upy se žlutým a zlatavým podtónem.

Na výběr make-upu si vždy vyhraďte dostatek času a pořádně jej vyzkoušejte. Mnoho žen s oblibou zkouší make-up jen na hřbet ruky, ale barva kůže na rukou se může často velmi lišit od barvy pokožky obličeje. Na hřbetu ruky si můžete otstovat konzistenci či krycí schopnost, ovšem odstín samotný zkoušejte přímo tam, kde jej budete nosit – na obličeji. Kam jej ale nanést?

Nejlepším místem pro testování vhodného odstínu je hrana spodní čelisti. Tato oblast se totiž nachází v přímém sousedství s krkem a zároveň na ni optimálně dopadá světlo. Vyzkoušejte několik různých variant make-upu a všímejte si jak samotného odstínu, tak jeho podtónu. U toho pravého odstínu byste vlastně vůbec neměly poznat přechod mezi přirozenou barvou pokožky a samotným make-upem.

Klíčem k úspěchu je také přirozené světlo. V obchodech velice často umělé světlo zkresluje skutečný odstín make-upu, a když pak make-up běžně nosíte během dne, tak můžete zjistit, že pro vás vlastně není vůbec vhodný. Nezapomeňte tedy alespoň na chvíli vyjít z obchodu ven a zhodnotit make-up v přirozeném světle. Nenechte se zmást zářivkami a žárovkami, které mají velice ostré a studené světlo.

Rozhodně využijte nabídku vzorků, kdy si můžete make-up doma vyzkoušet a v klidu se rozhodnout. Některé make-upy během dne mohou lehce oxidovat a ztmavovat svůj odstín, proto je vhodné otestovat je v delším časovém horizontu, abyste zjistily, jak se make-up chová během dne. Nanášejte jej svým obvyklým způsobem, ať už stětcem, houbičkou, či prsty. Make-up se totiž může měnit i v závislosti na způsobu aplikace.

Málokdo má v průběhu roku stejně (ne)opálený obličej, proto dost pravděpodobně přijdete časem na to, že jeden make-up nestačí. V případě, že nerady hromadíte líčení a nechcete mít make-up na všechna roční období, tak si pořiďte odstíny dva – jeden v tónu vaší nejsvětlejší „zimní“ pleti a jeden tmavší, opálený. Tyto dva pak mezi sebou můžete libovolně míchat v různém poměru podle toho, jakého odstínu chcete dosáhnout.

Důležité je zkrátka nikam nespěchat a vybrat si tak, abyste se cítily co nejlépe a make-up byl na tváři takřka neviditelný.Někdy se dá říci, že s perfektním make-upem je to skoro jako s muži – vybírejte a až to bude ten pravý, poznáte to.

Související produkt
Redwood štětec na bázi 1 ks, 16 cm
Barbara Hofmann / 251 Kč
Plochý syntetický štětec s luxusní rukojetí ze sekvojového dřeva napomáhá precizní aplikaci podkladové báze i tekutého make-upu.
Detail produktu