Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jaro s pastelovými očními linkami

Jaro s pastelovými očními linkami zdroj: biooo.cz

Již v příštím týdnu přivítáme první jarní dny, které budou (snad) protkané sluncem. Ačkoliv vás třeba na výrazné líčení očí neužije, můžete vyzkoušet jednoduchý barevný akcent v pastelových odstínech.

Intenzivní barevné i neutrální líčení očí má každé svá pozitiva i negativa. Ale i v případě, že vás na nějaké bláznivé pestrobarevné líčení neužije, můžete svým očím dodat jemný barevný nádech v duchu jarní nálady. Výhodou pastelových barev je jejich jemnost – dokáží vypadat opravdu nenuceně, elegantně...nejsou přehnané či vulgární, naopak působí žensky a dodají vaším očím svěží půvab.

Pastelové odstíny zkrátka k jaru patří a můžete je vyzkoušet na všech partiích tváří. Chybu v každém případě neuděláte s barevnými očními linkami, které dodají očím jen velice jemný barevný akcent. Oční linky použijte buď tekuté nebo jednoduše navlhčete štěteček na oční linky a vytvořte linku pomocí pastelového očního stínu.

Jaro s pastelovými očními linkami

Lila barva je přímo symbolem jara a dokáže vypadat skvěle v kombinaci se všemi barvami očí. Sluší i sluncem nepolíbené světlé jarní pokožce. Zkuste vytvořit tenkou linku v délce celého horního víčka těsně u kořínků řas a mírně ji protáhnout do vnějšího koutku oka. Lila odstín očních linek rozzáří pohled a otevře jej, zároveň budou oči působit více odpočatě.

Mentolově zelená barva vypadá krásně nejen na nehtech, ale i v okolí očí. Zelená je přímým protikladem červené, tudíž pokud vás trápí zarudnutí očního okolí, tak mentolově zelený odstín dokáže tuto diskoloraci úspěšně potlačit. I s mentolově zelenkavými očními linkami můžete pracovat na horním očním víčku, zajímavě ale vypadá také poloviční linka ve vnějším koutku oka na spodním víčku. Tato varianta se dá skvěle kombinovat i s klasickou francouzskou linkou tvořenou černým odstínem na víčku horním, kdy líčení jen doplníte libovolným barevným odstínem podle momentální nálady.

Jaro s pastelovými očními linkami

Rozhodně se nemusíte bát žádné z barev pastelového spektra. Světle modrá barva očních stínů sice patřila hlavně devadesátým letům, pořád si ale můžete blankytně modrou užít právě ve formě očních linek. Pokud máte náladu na experimentování, tak nic nestojí v cestě ani světle žlutým vanilkovým tónům, toto líčení ovšem nesluší každému. V každém případě ale nic nezkazíte i bílou klasikou, která se hodí jak do vnitřního koutku oka, tak na spodní linku.

Jaro zkrátka volá již velmi nahlas a pokud chcete odrazit svou touhu po teplejších dnech i v rámci líčení, využijte jemného barevného nádechu pomocí elegantních a sofistikovaných pastelových očních linek, které prozáří váš pohled.