Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kouzlete s rozjasňovačem

Kouzlete s rozjasňovačem S rozjasňovačem snadno dodáte obličeji svěží odpočatý vzhled a za pomoci vhodných podtónů zvýrazníte přirozené opálení pokožky.
Kristýna Lexová
1,7 5
3

Kouzlete s rozjasňovačem zdroj: biooo.cz

Která z nás by nechtěla dodat svému obličeji přirozenou záři? Správě zvolený rozjasňovač dokáže působit velmi přirozeně a dodá vaší tváři svěží a odpočatý vzhled, ačkoliv jste neměla svých potřebných osm hodin spánku.

Rozjasňovač je produktem, který dokáže přidat tváři pár hodin odpočinku během několika málo sekund. Možná jej teď nepovažujete za nutnost, ale až jej vyzkoušíte, jistě ho nebudete chtít dát z ruky. Možnosti rozjasňovačů jsou velice široké a na trhu najdete i různé konzistence, které poskytují rozdílný efekt.

Pudrové rozjasňovače jsou asi největší klasikou. Pudrová textura se snadno rovnoměrně nanáší a nejlepší je rozjasňovač nanášet až po aplikaci pudru. K nanášení používejte štětec menší velikosti, ideálně s kulatě zastřiženými štětinami, který nabere dostatek produktu a vytvoří na tváři jemný závoj. Pudrový rozjasňovač dokáže pokožku skutečně rozzářit během pár vteřin a dlouho vydrží. Můžete zvolit buď klasický lisovaný pudr či rozjasňovač sypký. Sypké minerální rozjasňovače jsou k dispozici ve více intenzitách – výrazné třpytivé pudry pouze pro lokální nanášení či jemné rozjasňující pudry na celý obličej.

Kouzlete s rozjasňovačem

Velmi přirozeného efektu dosáhnete s rozjasňovačem tekuté nebo krémové konzistence. Krémové rozjasňovače jsou vhodné i na dny, kdy nenosíte make-up – splynou se strukturou pleti a nepůsobí příliš nápadně. Pro větší výdrž aplikujte krémové či tekuté rozjasňovače ihned na make-up, aby se krémový produkt pěkně spojil s krémovým základem. Dohromady tak vytvoří jednu souvislou vrstvu, která vydrží v perfektním stavu po celý den. S krémovým a tekutým rozjasňovačem dosáhnete nejpřirozenějšího efektu na běžný den, ale můžete také vybírat opravdu výrazné metalické textury pro speciální příležitosti.

Co se týče odstínu rozjasňovače, opět věnujte pozornost vašemu vlastnímu podtónu pleti. Pro teplé tóny a pokožku dožluta jsou vhodné rozjasňovače zlatavé. Nazlátlá barva krásně podpoří hřejivé tóny ve vaší tváři a dodá pokožce prosluněný vzhled. Zlaté rozjasňovače se výborně kombinují také s bronzery a vypadají skvěle na opálené pleti. Naopak rozjasňovače s růžovými tóny oceníte v případě, že váš podtón pokožky je studený. Narůžovělý rozjasňovač pak zároveň efektivně opticky minimalizuje známky únavy a dodává pokožce odpočatý vzhled. Neutrální volbou jsou rozjasňovače se základem v odstínech bílé či slonové kosti, s těmi ale zacházejte opatrně, protože příliš tlustá vrstva vypadá opravdu nepřirozeně. Na léto se vám pak bude hodit rozjasňovač v bronzových tónech, jenž podpoří vaše opálení.

Kouzlete s rozjasňovačem

Rozjasňovač nanášejte na vyvýšené partie obličeje. Záleží jen na vás, jak velkého efektu chcete dosáhnout. Těm z vás, které jsou majitelkami mastné pokožky, bývá většinou příjemnější jen velmi jemné lokální rozjasnění na vrcholku lícních kostí. Od těchto partií se přirozeně odráží denní světlo, proto efekt nejlépe vynikne. Rozjasňovač nanášejte také pod obočí. Díky tomu podtrhnete nejen přirozený tvar obočí, ale zároveň otevřete váš pohled. To samé platí u vnitřního koutku oka. V případě, že chcete svému obličeji dodat opravdu intenzivní záři, tak aplikujte rozjasňovač také po celé délce nosu a na bradu a střed čela.

Rozjasňovač je zkrátka kouzelník. Dokáže proměnit celý vás obličej, aniž by působil přehnaně a dodá pokožce jemný rozzářený vzhled.