Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Líčení očí s brýlemi

Líčení očí s brýlemi Když nosíte brýle, pro líčení očí sáhněte po světlejších očních stínech a oko jimi zvýrazněte.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Líčení očí s brýlemi zdroj: biooo.cz

Je velkým štěstím, že žijeme v době, kdy brýle nejen nejsou žádnou ostudou, ale stávají se čím dál žádanějším módním doplňkem. Jak nalíčit vaše oči, aby i za skly brýlí vypadaly výrazné a velké? S tím vám dnes poradíme.

Brýle jsou skvělým módním doplňkem, který dotvoří vaši tvář a dokáže i skvěle podtrhnout vaše rysy. Zejména ale pokud jste krátkozraká, můžete se potýkat s tím, že čočky brýlí vaše oči opticky zmenšují. Je tedy dobré osvojit si několik triků, jak oči nalíčit, aby vypadaly větší a aby brýle neupozadily váš pohled.

Naučte se pracovat se světlem a stínem. Využijte světlé a tmavé barvy ve váš prospěch, a podtrhněte tak tvar očí. Základem pro vaše líčení by měl být světlý oční stín, který vybírejte podle svého podtónu pleti. Teplejší typy využijí jemné champagne odstíny s nazlátlými odlesky a studenější typy zase světle růžovou. Takový oční stín má výrazný rozjasňující efekt. Můžete použít jak stín matný, tak třpytivý. Třpytivé oční stíny sluší všem a pokud nemáte velmi výrazné vrásky v okolí očí (které by tyto stíny jen podtrhly), tak vždycky raději zvolte třpytivý výsledek.

Největlejší oční stíny pak naneste na celé víčko až k oblasti pod obočím. Stín tak nejen projasní oko, ale zároveň i podtrhne tvar obočí. Tento stín využijete nejen na oči, ale můžete jej pak použít i jako rozjasňovač na celou tvář. Nemusíte se tedy bát, že by se ve vaší kosmetické sbírce ztratil a nenašel využití.

Líčení očí s brýlemi

O něco tmavší oční stín pak použijte rovnoměrně na celé pohyblivé víčko. Nevolte velmi tmavé barvy, které oko naopak prohloubí a opticky ho upozadí. Středně světlá béžová či šedivá je tou pravou volbou. Chybu rozhodně neuděláte s matným univerzálním stínem.

Nejtmavší odstín očních stínů (tmavě hnědá, uhlově šedá) pak využijte pro skutečné tvarování oka. Naneste jej do záhybu mezi pevným a pohyblivým očním víčkem a vystínujte směrem nahoru – oko se tak opticky zakulatí a zároveň i zvětší. Menším množstvím tmavého stínu pak vystínujte také vnější koutek oka a vše dokonale propojte štětcem, aby stíny působily co nejvíc přirozeně. Stínování věnujte dostatek času a snažte se vzájemně propojit hranice jednotlivých odstínů tak, aby do sebe plynule přecházely.

Nakonec se opět vraťte k nejsvětlejšímu očnímu stínu a aplikujte jej přesně do středu pohyblivého víčka, které tím zvýrazníte a dodáte mu plasticitu. Světlý stín naneste také do vnitřního koutku oka – vaši oči se tak rozzáří. Tento jednoduchý trik vám pomůže i ve chvílích, kdy toho moc nenaspíte a dodá vašim očím odpočinutý a svěží vzhled. Dílo pak dokončete dvěma vrstvami vaší oblíbené řasenky, ideálně s prodlužujícím efektem – oko se tak ještě více otevře.

Při nošení brýlí se vyvarujte příliš tmavému kouřovému líčení, které oči opticky zmenšuje. Také intenzivní černé horní a spodní linky působí příliš tvrdě a tvar očí spíše potlačují. Pro vnitřní spodní linku pak vsaďte spíše na světlé tělové odstíny, černá vnitřní linka oči také zmenšuje, a ty pak mohou vypadat dokonce i nateklé a unavené.

Líčení očí s brýlemi

Líčení má velkou moc, proto jej využijte ve svůj prospěch a vystínujte vaše oči tak, aby i za skly brýlí upoutaly všechny okolní pohledy.

Související produkt
Řasenka prodlužující 01 Black 7 ml
puroBIO cosmetics / 281 Kč
Prodlužující řasenka 01 Black dokonale pročeše řasy, zvýrazní je od kořínků až po konečky, opticky je prodlouží a dodá očím okouzlující pohled.
Detail produktu