Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Líčení pro modré oči

Líčení pro modré oči Pro zvýraznění modré barvy očí se hodí odstíny zlaté a měděné s oranžovými podtóny, doplněné o přirozenou hnědou či černou, ale rozhodně nic nepokazíte ani klasickým kouřovým líčením.
Kristýna Lexová
2,0 5
2

Líčení pro modré oči zdroj: biooo.cz

Oči jsou oknem do duše. Modré oči mohou připomínat jasnou letní oblohu i temnou mořskou hlubinu. Dnes vám poradíme, jak je nalíčit, aby jejich barva nejlépe vynikla.

Modré oči jsou spolu s hnědými vůbec nejrozšířenější. Jejich barva se pohybuje od velmi světlé přes azurovou až po temně modrou. Správnými barvami líčení pak můžete jejich přirozenou barvu ještě více podpořit a dát jí vyniknout.

Barvami, které opticky vytáhnou barvu modrých očí, jsou zejména odstíny kovů, především pak měděná, zlatavá či stříbrná. Pro přirozené denní líčení si pořiďte třpytivé či metalické oční stíny s jemnými měděnými či lososovými tóny. Tyto dvě barvy mají společný podtón – jejich základem je oranžová. Oranžová je přirozeným protikladem modré barvy, proto právě ona působí s modrýma očima v největším kontrastu. Protože oranžové líčení očí je ale poněkud extravagantní, vyzkoušejte spíše jeho jemnější variantu. Měděné oční stíny jednoduše naneste na celé pohyblivé víčko a doplňte už jen řasenkou. Toto líčení je velice snadné a ideální na uspěchané dny.

Líčení pro modré oči

Pokud si chcete s líčením trochu více vyhrát, vyzkoušejte jemné vystínování oka, kdy zkombinujete zlatavý oční stín s přirozenou hnědou. Zlatý oční stín rovněž podpoří modrou barvu očí a slušet vám bude zejména v kombinaci s lehce opálenou pokožkou. Zlatavý oční stín opět naneste na pohyblivé oční víčko a do jeho záhybu pak použijte neutrální tóny hnědé. Tmavší hnědou pak můžete nanést také na vnější polovinu spodního víčka. K tomuto líčení skvěle ladí také tmavě hnědé oční linky.

Líčení pro modré oči

V případě, že se cítíte na výraznější líčení nebo se chystáte na nějakou večerní událost, tak rozhodně neuděláte chybu s klasickým kouřovým líčením. Vylaďte ho do stříbřitých a šedých tónů. Metalické stříbrné oční stíny nanášejte do vnitřního koutku oka a na pohyblivé oční víčko. Záhyb oka pak důkladně vystínujte tmavě šedým odstínem očních stínů, případně jej můžete ještě prohloubit černými očními stíny. Tmavě šedý stín pak aplikujte také po vnější linii dolního víčka. Nezapomeňte barvy důkladně rozetřít do ztracena tak, aby se vzájemně prolínaly. Celé líčení doplňte klasickou černou oční linkou.

Pokud jste hrdou majitelkou modrých očí, tak vězte, že jejich odstín je velmi univerzální a dokáže spolupracovat s velkou částí barevného spektra. Přírodní tóny neutrálních barev volte spíše na denní nošení, zatímco při večerním líčení můžete dát naplno průchod svému kreativnímu já.