Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Líčení s přírodou

Líčení s přírodou Přírodní dekorativní kosmetika pro krásnou pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Co přírodní dekorativní kosmetika neobsahuje?

Co přírodní dekorativní kosmetika neobsahuje? zdroj: shutterstock.com

Bez silikonů! Složení bez silikonů je jedna z největších předností přírodní dekorativní kosmetiky. U rtěnek nebo očních stínů to tedy zas až tak důležité není, ale u make-upu nebo pudru vaše pleť rozdíl pozná. Silikony jsou chemické sloučeniny, které dodávají konzistencím hedvábnou strukturu, díky nim make-up krásně klouže po pleti a lehce se roztírá. Díky silikonům mají také běžné make-upy vyšší krytí a snáze se nanášejí bez pocitu masky. Jejich nevýhodou ovšem je to, že můžou způsobovat akné a přispívat k tvorbě pupínků.

Samotné silikony jsou považované za bezpečné a bezproblematické v kosmetice. Nejsou ani komedogenní, tedy neucpávají póry a samy o sobě nezpůsobují akné. Problémem ovšem je to, že zůstávají na povrchu pokožky a vytváří na ní neprodyšnou vrstvu. To na jednu stranu zajistí dlouhotrvající výdrž nalíčení a dokonalý vzhled na pleti. Ovšem na stranu druhou jakékoliv nečistoty, které byly na pleti před nanesením make-upu, tak na pleti zůstávají a můžou proniknout dále do pokožky a způsobovat akné. Také kožní maz, který během dne naše pleť produkuje, zůstává pod touto vrstvou silikonů, což může opět způsobovat ucpávání pórů a vést ke vzniku akné.

Bez parabenů! V přírodní dekorativní kosmetice nenajdete ani parabeny nebo další průmyslové konzervanty. Parabeny můžou dráždit pokožku, přispívají ke vzniku alergií nebo ekzémů. Přírodní kosmetika je konzervována šetrnějšími a přírodními látkami, navíc například minerální kosmetika nepotřebuje konzervanty vůbec, protože nadrcené minerály mají dlouhou trvanlivost samy o sobě, v minerálech se totiž nemnoží bakterie tak jako v krémových produktech.