Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Namalujte se s přírodou

Namalujte se s přírodou O přírodní dekorativní kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Co přírodní dekorativní kosmetika neobsahuje?

Co dekorativní kosmetika neobsahuje zdroj: shutterstock.com

Když pomineme výhody přírodních složek, které pečují o pokožku, tak největší předností přírodních dekorativních výrobků je absence chemických látek. Přírodní dekorativní kosmetika totiž neobsahuje:

Silikony! Silikony jsou velmi diskutabilní téma. Na jednu stranu dodávají produktu hladkou klouzavou strukturu, díky tomu například make-up lépe klouže po pokožce, vyhladí ji a mnohem snáze se aplikuje. Silikony také přilnou k pleti, a make-up tak déle vydrží. Na druhou stranu ovšem silikony často přilnou k pleti až příliš dobře a ucpávají póry. Pokud trpíte na černé tečky, ucpané póry a akné, tak právě silikony můžou být jedním z důvodů špatné kvality pleti.

Deriváty ropy! Tedy parafín nebo minerální olej, které patří mezi jedny z nejlevnějších a také nejpoužívanějších složek v současném kosmetickém průmyslu. Nic z toho ale v přírodní dekorativní kosmetice nenajdete. Vaše pleť absenci minerálního oleje určitě ocení, protože ten funguje v podstatě stejně jako silikony, přilne k pleti, a tak může způsobovat ucpávání pórů a vzniku akné.

Parabeny! Parabeny jsou chemické látky, které se používají jako konzervanty. Díky tomu se kosmetika nekazí a déle vydrží jako nová. A mimo jiné jsou také podezírány, že přispívají ke vzniku rakoviny, narušují hormonální nerovnováhu, urychlují stárnutí kůže a způsobují ekzémy a alergické reakce kůže. I když ne všechny tyto účinky byly opravdu vědecky potvrzeny a je nutné rozlišovat mezi jednotlivými parabeny, protože každý má na pokožku jiný vliv... tak stejně neuškodí používat kosmetiku bez parabenů.

Související produkt
Báze pod oční stíny, Trend Sensitiv 9 ml
Lavera / 177 Kč
Kvalitní přírodní báze pod oční stíny je skvělým pomocníkem pro každodenní líčení. Prodlouží výdrž očních stínů a zároveň zvýrazní jejích barevnou pigmentaci pro dokonalý efekt líčení.
Detail produktu