Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nebojte se barevných očních linek

Nebojte se barevných očních linek Oční linky jsou nestárnoucí klasika, kterou můžete navíc oživit odstíny modré, zlaté nebo stříbrné, stačí si vybrat.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Nebojte se barevných očních linek zdroj: biooo.cz

Používáte oční linky? Jsou každodenní součástí vašeho líčení, ale neutrální odstíny vás už začínají nudit? I přírodní značky nabízejí skvělé tužky či tekuté oční linky v pestrých barvách, které dodají vašemu líčení novou energii.

Černé oční linky jsou bezpochyby nestárnoucí klasikou. Jejich přirozenější variantou jsou pak linky hnědé či šedé. Dnes už se ale naštěstí nemusíme omezovat na pár těchto neutrálních odstínů. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, tak právě barevné oční linky mohou být příjemným akcentem, který ale nemusí působit příliš křiklavě, pokud jej správně použijete.

Pokud chcete změnu, ale nemáte chuť se příliš barevně odvázat, zůstaňte s výběrem v tmavší části spektra. Tmavě modré oční linky působí velice elegantně a hodí se ke všem barvám očí. Vyzkoušejte například námořnicky modrou tužku na oči, kterou jen jemně rozmažete do ztracena – jednoduché tmavě modré kouřové líčení je na světě. Stejně můžete kouzlit i s temně fialovou, která vypadá skvěle zejméne teď v zimě. Fialová barva dokáže přirozeně zvýraznit hnědou a zelenou barvu očí a opticky „vytáhnout“ jejich odstín.

Nebojte se barevných očních linek

Velice elegantní je také smaragdová zeleň, která se hodí i k bledé pokožce, ale velmi krásně vypadá zejména na opálené pleti. Tuto barvu pak můžete kombinovat také se zlatou či stříbrnou pro plastický a rozzářený vzhled. Á propos, barvy drahých kovů. Plesová sezóna je sice už pomalu pryč, ale stříbrné či zlatavé oční linky vypadají skvěle celoročně. Aplikujte je jako velmi tenkou horní linku při linii řas, kterou můžete protáhnout i vně oka. Zlatá a stříbrná ihned rozzáří váš pohled.

Pokud máte větší odvahu, vyzkoušejte například elektrickou modrou. Tento odstín už dokáže být opravdu výrazný a linka vytvořená intenzivní modrou barvou upoutá pozornost směrem k vašim očím. Stejně tak zářivá fuchsiová i růžová. Zejména jarní období pak volá po podobných experimentech. Tyto výrazné odstíny pak stačí doplnit už jen řasenkou.

Nebojte se barevných očních linek

V případě, že klasická horní linka v zářivých barvách je na vás příliš extravagantní, přesuňte se na okraj dolního víčka oka. Použijte barevnou tužku na oči nebo vytvořte oční linku s pomocí stínů na vnější polovině spodního víčka a zbytek oka vystínujte neutrálními hnědými či šedými odstíny. Díky tomuto postupu dosáhnete jen decentního barevného ozvláštnění, aniž by vaše líčení ztratilo na eleganci.

Barevné oční linky zkrátka nejsou zapovězeny nikomu. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie i různou míru chuti experimentovat. Správný čas je vyzkoušet je právě teď!