Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Primer - zdokonalte svůj make-up

Primer - zdokonalte svůj make-up S podkladovou bází si snadno a rychle prodloužíte váš make-up, navíc dokáže vyplnit nechtěné vrásky a zvětšené póry.
Kristýna Lexová
5,0 5
2

Primer - zdokonalte svůj make-up zdroj: biooo.cz

Stále hledáte způsob, jak prodloužit výdrž make-upu nebo vyrovnat nerovnosti na pleti? Vyzkoušejte primer neboli podkladovou bázi. Primer dokáže s pletí přímo zázraky a postará se o celodenní výdrž líčení.

Používání make-upu může být někdy dost ošemetné. Může se stát, že make-up nepřilne k pleti tak, jak byste si představovaly, nevydrží celý den perfektní nebo zvýrazní nedokonalosti na struktuře pleti. Pokud chcete své líčení posunout o kousek dál, tak právě primer neboli podkladová báze je skvělá volba. Jedna tenká vrstva před nanesením make-upu vylepší samotný make-up a pomůže mu i z hlediska výdrže.

Druhy, účinky a použití primeru

Existují různé konzistence podkladových bází, nejčastější je tekutá či krémová. Primery bývají zpravidla transparentní, lehce do bíla či tělové - nemusíte se ale bát, že by změnily odstín vaší pokožky, neboť se dají rozetřít úplně do ztracena.

Prvním úkolem většiny primerů je usnadnit nanášení make-upu. Kvalitní podkladová báze vytvoří jednolitý povrch, na který se make-up dobře roztírá a lépe přilne k pokožce. Výsledkem je pak vyhlazená pleť a sjednocený vzhled.

Většina podkladových bází dokáže i vyrovnávat strukturu pleti. Vyhladí drobné vrásky a pomůže skrýt jizvičky po pupíncích. Primer je skvělá pomůcka rovněž pro ty z vás, které trápí rozšířené póry, jež s pomocí primeru vyplníte a zmenšíte jejich viditelnost. Samotný make-up se pak lépe nanáší a vytvoří jednolitější povrch.

Nanášení samotného primeru vám nezabere více než pár vteřin, naštěstí nemusíte tolik dbát na preciznost jako u make-upu. Podkladová báze je sice krok navíc, ale když zjistíte, co všechno umí, tak už se bez něj neobejdete.

Primer pod tekutý nebo kompaktní make-up

Podkladová báze dokáže významně prodloužit výdrž celého vašeho líčení. Některé přírodní tekuté i kompaktní make-upy mívají olejový základ, proto na mastnější pokožce špatně drží a během dne se vytrácejí. Tento proces můžete zpomalit právě za použití primeru, který vám pomůže udržet make-up v perfektním stavu po celý den. Speciální primery pro mastnou pleť pak navíc v průběhu celého dne zabraňují nežádoucímu lesku pleti. Vy si pak můžete užívat matnou a přirozeně krásnou pokožku po celý den.

Primer pod minerální make-up

Báze nejenže vylepší váš make-up, ale dokonce sníží i jeho spotřebu, protože k dostatečnému krytí všech nedokonalostí nebude potřeba větší množství make-upu. Primer je výbornou volbou také pod sypký minerální make-up. Právě pro dokonalou přilnavost a rovnoměrnost nanášení minerálního make-upu je stav pleti klíčový a váš běžný denní krém někdy nezastane celý úkol. Použití primeru usnadní aplikaci minerálního make-upu a vytvoří dokonalou pleť na počkání.

Tip: Věděli jste, že existují také podkladové báze pod oční stíny, které prodlužují jejich výdrž, stíny lépe přilnou a snadněji se nanášejí? Existují v různých variacích od sypkých až po tuhé. Záleží jen na vás, která aplikace vám bude příjemnější.