Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Připravte svou pleť na jaro!

Připravte svou pleť na jaro! zdroj: biooo.cz

Jaro je obdobím, kdy vše pučí, roste a rozvíjí se. I naše pokožka prochází jarními změnami, které vedou i k proměnám vaší péče o pleť a v konečném důsledku i líčení. Jarní vrtochy pleti jsou kolikrát nevyzpytatelné a je dobré umět si s nimi poradit.

Taky vás vaše pleť na jaře přivádí k šílenství? Vzhledem k měnícímu se počasí a povětrnostním podmínkám se proměňuje i naše pleť. Se stoupajícími teplotami se může více mastit, póry se snadněji ucpávají, jarní alergie zase přinášejí zarudnutí pokožky či pupínky. V první řade určitě myslete na změny své pečující rutiny, které vám pomohou se s jarními vrtochy pokožky vypořádat. Změny ale vyžaduje i vaše líčení, které dokáže ledacos zakrýt a potlačit případné nedokonalosti.

S odcházející zimou tolik přestáváme řešit přesušení pleti a přichází problém opačný – teplejší počasí pro mnohé z nás znamená také zvýšený lesk pokožky, ucpávání pórů, vznik nedokonalostí. Základním krokem proto je vyměnit svůj krémový hutnější make-up za lehčí hydratační konzistenci, která pokožku nezatěžuje a nedodává jí přespříliš výživy, jež pleť neodkáže vstřebat.

Tekuté přírodní make-upy obsahují jemné oleje, které pleť zvláční, ale nejsou pro ni příliš těžké. Odlehčení pro pokožku mohou znamenat také BB a tónovací krémy, které mají pečující benefity a zároveň sjednotí tón pokožky. Tónovací krémy jsou velice nenápadné a vhodné i pro ty z vás, které v líčení ještě neumíte stoprocentně chodit a nejste si jisté, zda chcete použít make-up.

Připravte svou pleť na jaro!

Spolu s jarem a pučícími stromy, keři a rostlinami přicházejí ke slovu také jarní alergie, a s nimi senná rýma, zarudnutí pleti či pupínky. Skvělým způsobem, jak neutralizovat zarudlé oblasti pleti, je barevná korekce korektorem s lehkým nazelenalým nádechem. Zelená je přirozeným protivníkem červené a dokáže perfektně neutralizovat jak malé pupínky, tak větší plochy. Korektor na menší oblasti, jako jsou právě pupínky, nanášejte co nejmenším štětcem, vhodnou variantou je například štětec na oční linky, který je skutečně přesný. Pokud použijete barevný korektor, tak jej nezapomeňte na závěr přetřít korektorem v odstínu pleti, abyste neměla na tváři barevné skvrny.

Na zarudlou oblast kolem nosu, která je odřená od věčného smrkání, povolejte do akce hutnější krémový korektor se silnější krycí schopností. Takový korektor nejen déle vydrží a nebude se tak snadno otírat, ale zároveň díky obsahu rostlinných másel či olejů oblast kolem nosu hydratuje a pomáhá minimalizovat vznik suchých šupinek. Korektor v každém případě i přibalte do kabelky pro úpravy během dne.

Připravte svou pleť na jaro!

Jaro a nastupující období léta je zároveň tou pravou chvílí, kdy vyzkoušet minerální make-up. Výhodou sypkého minerálního make-upu je jeho krycí schopnost, která se dá snadno regulovat a můžete s ní dosáhnout i plného krytí, zároveň minerální konzistence neucpává póry a je pravou volbou i pro pleť potýkající se s akné. Minerální make-up pokožku zmatňuje, není příliš vyživující, ale nevysušuje. Líčení s ním je velice snadné a zvládne ho i začátečník, minerální make-up vám navíc ušetří čas díky rychlé aplikaci. Po jeho použití stačí už jen pár tahů jemnou a svěží růžovou tvářenkou, a jste dokonale připravená na první jarní sluneční paprsky.

Související produkt
Minerální make-up In The Buff 10 g
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 699 Kč
Minerální make-up ve středně světlém odstínu s neutrálním podtónem sjednocuje pleť, kryje případné nedokonalosti a napomáhá efektivně zpomalovat stárnutí pokožky díky ochrannému faktoru SPF 15.
Detail produktu