Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přivítejte jaro zelenou

Přivítejte jaro zelenou Upečte si jarní zelené sušenky s matcha čajem!
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přivítejte jaro zelenou zdroj: biooo.cz

Velikonoce jsou svátky jara. A zatímco jsme si doma vymalovali vajíčka do všech možných barev, tak příroda se hlavně zelená.

Konečně po měsících šedivého počasí svítí sluníčko a první jarní kytičky se prodírají čerstvou jarní trávou. A tak se pojďme zazelenat spolu s přírodou i v kuchyni. Což takto jarní sušenky s matcha čajem pro svěží zelenou barvu i pro zdraví?

Matcha sušenky

Matcha sušenky zdroj: biooo.cz

  • 1 kostka másla (250 g)
  • 1 hrnek cukru (hnědý třtinový)
  • 1 hrnek bílé hladké mouky
  • 1 hrnek špaldové mouky
  • 2 lžíce matcha čaje
  • štipka soli
  • plátky mandlí nebo sekané mandle

Máslo nechte povolit na pokojovou teplotu. Přidejte k němu cukr a šlehejte do pěny. Sušenky jsou docela sladké, takže množství cukru případně upravte nebo zkombinujte s jinými sladidly. Ovšem do těch pravých máslových sušenek prostě velké množství cukru patří. V míse si smíchejte obě mouky, matcha čaj, štipku soli a mandle. Moučnou směs pak po lžičkách přidávejte do másla a vše vyšlehejte do kompaktní hmoty. Konečná konzistence je zhruba jako hodně mastné těsto na linecké.

Těsto poté můžete tvarovat do kuliček a rovnou sázet na plech. A nebo vytvořte váleček, který dáte zhruba na hodinu do mrazáku. Studené těsto poté velmi jednoduše nakrájíte na velké kulaté sušenky. Dejte péct na zhruba 20 minut na 160 – 180 °C. Sušenky můžete nechat trochu zhnědnout, nebo je nechte jen zářivě zelené s kousky mandlí. Po vyndání z trouby nechte sušenky vychladnout, kdybyste je hned sundali z plechu, tak se vám nejspíše rozpadnou.

Sušenky si dejte jenom tak, třeba se zeleným čajem. A nebo rebelsky s kafem. Skvěle chutnají i nadrobené do jogurtu, místo müsli, s banánem nebo dalším ovocem. Můžete je třeba i namočit do čokolády a posypat oříšky. Fantazii se meze nekladou. Tak prostě dobrou chuť a věřte, že matcha spolu s mandlemi tvoří tak skvělý mix chutí, že sušenky zachutnají i tomu, kdo nemá rád zelenou barvu.