Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč zkusit krémovou dekorativní kosmetiku?

Proč zkusit krémovou dekorativní kosmetiku? S krémovou dekorativní kosmetikou se snadno a rychle pracuje, perfektně splyne s pokožkou a oproti pudrové dekorativce je navíc vhodná i pro sušší typy pleti.
Kristýna Lexová
5,0 5
1

Proč zkusit krémovou dekorativní kosmetiku? zdroj: biooo.cz

Krém, to už dnes neznamená jen pleťovou péči. Krémová konzistence se čím dál tím více prosazuje i v oblasti dekorativní kosmetiky a má tam rozhodně své místo. Vyzkoušejte ji a velmi rychle zjistíte, že si zaslouží vaši pozornost.

Krémové produkty v poslední době nabývají na významu. Pudrové textury se už poněkud omrzely a je potřeba stále přicházet na něco nového. Přitom krémová konzistence je něco, co se nabízí. Je příjemná na pleti, nevysušuje, snadno se roztírá… nabízí zkrátka mnoho výhod oproti pudrovým produktům a může zkrášlit i vaši pleť.

Krémové make-upy jsou tématem samy o sobě. Jejich základ tvoří většinou přírodní rostlinné oleje, které dodávají make-upu jednak velice příjemnou texturu a zároveň usnadní jeho přilnutí k pokožce. Make-upy v krémové formě obvykle disponují vyšší schopností krytí a snadno se vrství pro dosažení požadovaného efektu. Po zahřátí na pokožce splynou s její přirozenou texturou a dokáží působit takřka neviditelně, avšak při současném zakrytí nedokonalostí. Výhodou je také samozřejmě fakt, že krémový make-up nehrozí vylitím v kosmetické taštičce či kabelce, je tedy ideální na cestování. Můžete jej s sebou také nosit během dne a kdykoli opravit případné nedostatky. Krémové make-upy jsou vhodné především pro sušší typy pokožky, ale můžete najít i make-upy s konzistencí cream to powder, které zasychají do matného finiše.

Proč zkusit krémovou dekorativní kosmetiku?

Oblast, na kterou stojí za to soustředit, jsou rozhodně krémové tvářenky, bronzery a rozjasňovače. Obzvláště na podzim a v zimě se stává pokožka sušší a pudrové produkty mohou tento proces ještě podporovat. Navíc matný pudrový vzhled může dodávat pleti mrtvolný nádech a snadno můžete působit unaveně. Krémové tvářenky dokáží dodat vaší tváři šťávu a obvykle bývají mírně saténově lesklé tak, aby vypadaly opravdu svěží. Tvářenky krémové textury prospějí také zralé pleti, kdy dokážou opticky ubrat i pár let. Spolu s krémovými bronzery a rozjasňovači zároveň snadno splynou se základním make-upem a vytvoří jednolitý povrch. Tím se zvyšuje i jejich výdrž během dne a výsledný efekt je dokonale přirozený.

Za pozornost stojí také multifunkční krémové produkty, nejčastěji v podobě líčidla na rty a tváře, které ušetří místo ve vaší kosmetické taštičce a také čas při nanášení. Univerzální produkty na rty i tváře mívají lehkou konzistenci, která pokožku nezatíží a jsou vhodné i pro začátečnice, které si nejsou jisté, zdali krémovému líčení propadnou.

S probíhající plesovou sezónou, ale i v parném létě vyzkoušejte krémové oční stíny, které nabízejí i výrazný metalický efekt a mají dlouhotrvající výdrž. Líčení s krémovými očními stíny je velice snadné a rychlé, postačí vám prsty a dva tři lehké tahy na očním víčku. Ideální varianta pro zaneprázdněné ženy či pro uspěchaná rána.

Proč zkusit krémovou dekorativní kosmetiku?

Jak jsme již naznačili, další výhodou krémových produktů je jejich nanášení, protože vaším nejlepším přítelem v této oblasti budou prsty. Teplo z pokožky prstů pomáhá líčidlům se rozehřát a lépe splynout s pokožkou. Navíc nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Ačkoliv – pokud přecijen nejste příznivci nanášení líčidel rukama, rozhodně můžete vybírat z širokého spektra různých houbiček, které používejte nejlépe mírně navlhčené a produkt s nimi jemně vklepávejte do pokožky. Na krémové tvářenky a bronzery pak můžete využít také menší kulaté štětce s řidším uspořádáním štětin, které nanesou produkt rovnoměrně a v tenké vrstvě.

Krémové líčení vám nejen urychlí vaši každodenní rutinu, ale zároveň dodá tváři svěží a mladistvý vzhled. Stojí za to ho vyzkoušet nejen v zimě.