Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prožijte podzim jako Pařížanka

Prožijte podzim jako Pařížanka
Anna Nádvorníková
4,7 5
16

Prožijte podzim jako Pařížanka zdroj: pexels.com

Pařížanky mají šarm v krvi. Narodily se totiž do země, která po staletí módu určovala. Francie byla i vzorem v uvolněném přístupu k tělesnosti a také zemí roztomile akceptovatelného snobství. Prožít si podzim jako Pařížanka, by si jistě přála nejedna žena. V čem jejich přitažlivost spočívá?

Základní pravidlo zní: Každá žena je jedinečná. Cokoli uniformního jde naprosto stranou. Pokud má žena kudrnaté vlasy, nesnaží se je rovnat, naopak své prstýnky podpoří, vlasy rovné rozhodně netrápí kulmou ani natáčkami. Dokonalý střih je základ. Stačí mít vlasy čisté a voňavé. Žádný složitý styling u nich neuvidíte.

Olejíček místo gelu

Francouzská značka Coslys nabízí kompletní řadu pro péči o vlasy: šampony, kondicionéry i masky. Nic z toho by se ve správné péči nemělo vynechávat. Pařížanky navíc sází na olejíčky, které vlasům dodají lesk a účes jednoduše oživí. Maroko je pro Francouze stále oblíbená prázdninová lokalita. A marocký arganový olej na vlasy patří k oblíbeným suvenýrům z cest. Pokud si chcete tuhle jednoduchou péči zkusit také, doporučujeme arganový olej na vlasy od Zahir cosmetics, vejde se navíc do každé kabelky!

Jedinečná osobnost je pro každou Pařížanku to podstatné, málokterá si proto vlasy barví. V tomto směru si na rozmary Pařížanky nepotrpí. Přirozená barva se navíc mění během roku. Sluníčko vytáhne světlé odlesky, a když přijdou první šediny, Francouzky je nezakrývají, ale vystavují.

Disciplína dvakrát denně

Péče je základem krásné pokožky, proto se jí Pařížanky náležitě věnují – ráno a večer je základ, ze kterého se neslevuje, minimálně dvakrát týdně pak pleťové masky a další rozmazlovací rituály. Kromě poctivého čištění si dopřávají různá séra a olejíčky. Francouzská značka Argandia nabízí nepřeberné množství voňavých elixírů, jejichž základ tvoří arganový olej a dále pak vzácný olej z opuncie, z pupalky a podobně. Od Coslysu je oblíbená celá pleťová série, od čisticích kroků, přes tonizaci a hydrataci – a úžasná je například hydratační maska na citlivou a suchou pleť. Oční krém používají Francouzky ráno i večer a natírají si jím i okolí úst. Balzám na rty si nanáší na noc a ráno na vláčné rty mohou použít rovnou rtěnku. Těch mají ostatně dostatek. Ovšem rudá rtěnka přes den? To opravdu jen výjimečně, ta se v Paříži nanáší až v baru či kavárně cestou z práce. Dva až tři odstíny rtěnek v kabelce nejsou vrtochem, ale nutnou výbavou.

Ráno víla, večer diva

Pravidlo číslo dva zní: Snaha nemá být vidět, to by bylo trapné. Denní líčení je proto rychlé a nenáročné – schválně nedokonalé. A o to tady právě jde. Pařížanky nemusí působit dokonale, chtějí působit stejně přirozeně jako trochu líná kočička, která nikam nespěchá, ví, že je krásná, i kdyby měla na hlavě sáček od bagety, a o další se snažit nemusí.

Tomu je uzpůsobená i dekorativní kosmetika. Základ tvoří přes den tónovací krém nebo BB krém, černá řasenka a jemná růž. Maximálně zdravíčka, lehce. Ideální je třeba lehký minerální make-up od francouzské firmy ZAO. Nechá pleť dýchat a poskytne ji hedvábný vzhled. Tekutý makup se o něco lépe vrství a kompaktní je zase hutnější a má lepší krycí vlastnosti. Make-upy od ZAO obsahují různé přidané pečující složky jako třeba jojobový olej, který dokáže jemně chránit i citlivou pleť. Na večeři, kam chodí Francouzi ve větších městech rádi s přáteli, mají už ženy líčení výraznější. Přibyde make-up, rtěnka se vymění za tmavší výraznější variantu, nebo se zvýrazní oči. Kouřové líčení je naprosto decentní záležitostí a tohle umění se předává z matky na dceru. ZAO nabízí oční stíny v bambusovém obalu, který vám po vypotřebování stínů zůstane – a vy si pak můžete koupit pouze náplň. Syté výrazné barvy na kůži vydrží a výhodou také je, že se nerozmazávají.

Vůně Francie

Francie je zemí vůní a Paříž je její silný koncentrát. Ovocné trhy, obchody se sýry, vinárny, bary provoněné kávou, a Pařížanky. Pařížanky si rády nachází vůni, kterou budou používat celý život. Věrnost konkrétnímu produktu se napříč kosmetikou ostatně opakuje. Proč hledat další, když jsem spokojená s tím, co je. Tradiční vůně Francie nabízí značka Plantes et Parfums. Při výrobě je dbáno o kvalitu surovin, tradiční postupy i respekt k přírodě. Ve složení se často objevuje levandule, arganový a olivový olej, éterické oleje a kvalitní byliny. Vůně jsou navíc úžasně terapeutickou záležitostí, zvláště, jsou-li správně namíchané. Bachova terapie zasáhla i Francii, a tak si můžeme koupit bachovky od francouzské společnosti Les Fleurs de Bach. Produkty jsou v Bio kvalitě a kytičky naložené v Bio brandy.

A ještě na jedné věci si Pařížanky potrpí, a to jsou upravené ruce a nehty. Argandia nabízí luxusní krém na ruce proti tmavým skvrnám a Coslys překvapí nezvyklou kombinací vůní citron a levandule.

Pařížanky o sebe dbají. Ve všech směrech se tu kombinuje přirozenost spolu s důslednou péčí, sebevědomá nedokonalost a krása, jejíž pravidla si ženy určují samy. Nejde jen o červenou rtěnku a baret, inspirativní je především přístup k životu a ten nám říká, hlavně si ho užít.