Recenze: Dizao řasenka

4,9 5
14

Recenze: Dizao řasenkazdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Ten, kdo už někdy zkoušel sehnat přírodní řasenku se stejnými vlastnostmi jako mají řasenky nepřírodní se nejspíš dostal do jedné ze dvou situací: buď měl štěstí nebo nepochodil.

Nejčastější problém u přírodních řasenek bývá výdrž. Řasenky se drolí, obtiskávají a z lidských očí se pomalu (ale spíše rychleji) stávají oči mývalí. Textura také nebývá nejlepší, často je příliš hutná a naše řasy jsou těžké a případně i nepřirozeně slepené k sobě. A s tím nám nepomůže ani sebelepší kartáček, který však je též spíš výjimkou. Do dalšího výčtu vad na kráse s přírodní řasenkou musím zahrnout t i barvu. Černé řasenky bývají spíše šedé a setkala jsem se i s takovou, která se na řasách nepřirozeně leskla.

Recenze: Dizao řasenka

Opravdu vychvalovaná řasenka od firmy Lily Lolo mi ale dobrou službu také neudělala. Je krásně sytě černá, kartáček je kvalitní a barva na řasách skvěle drží. Ale to jen za předpokladu, že nemáte tak citlivé oči jako já. Řasenka mě pálila už když jsem se blížila kartáčkem k oku. Ale vídám nejedno krásně nalíčené oko bez nežadoucího zarudnutí a obrečenosti a odpovědí mi je, že to právě ta perfektní řasenka od Lily Lolo.

Řasy už si proto téměř nelíčím, ale když jsem viděla složení Dizao řasenky, řekla jsem si, že když ne tato, tak už opravdu žádná. A vida! Teď na ní musím napsat nadšenou recenzi, protože mi sedla po všech stránkách.

Recenze: Dizao řasenka

Na první pohled vypadá Dizao jako krásná a drahá chemická řasenka. Po rozšroubování zavoní jako kávová čokoláda a kartáček je od pohledu kvalitní, správných rozměrů, dobře pročesávací a celkově ve mě vzbuzuje důvěru. Barva je plná pigmentů, černá jako svědomí, které bych měla, kdybych Dizao řasenku nedoporučovala dál :). Řasy jsou výrazné, barva drží tam, kde má, a příjemnou vůni cítím průběžně celý den. Řasy jsou na první, druhý i jakýkoliv další pohled výrazné, delší a hustší. A teď to nejlepší. Složení!

Ingredience v běžných řasenkách opravdu nejsou krom vizuálního efektu nijak prospěšné, a co víc, některé jsou i zdraví škodlivé a i ta nejlepší řasenka se vám v mikročástečkách dostává přímo do očí. Jelikož se barva poměrně jednoduše dostane do citlivé sliznice oka, slzného kanálku, pod víčka atd. může způsobit nejen zarudnutí, podrážděnost a slzavost očí, ale dokonce i jejich zánět, proto předpokládám, že budete ze složení této plně funkční Dizao řasenky u vytržení stejně jako já :).

Recenze: Dizao řasenka

Barvicí složka je kávový prášek a ten je v krémovou barvu vytvořen pomocí dalších krásně přírodních příměsí, které nejen že nijak oku ani řasám neškodí, naopak podporují jejich lepší a rychlejší růst. Je jím včelí vosk, heřmánková květová voda (čistý hydrolát), rýžový extrakt, olej ze slunečnice a extrakty z citrusů. Pak už jen pro správné řasenkové vlastnosti kukuřičný škrob a šelak. Nejen, že je složení 100 % přírodní, ale z více než 95 % organické v bio kvalitě.

Poslední zásadní otázka, jak se Dizao řasenka odličuje? Jelikož dobře drží, pravděpodobně předpokládáte, že se bude řasenka i špatně odličovat. Předpokládáte špatně :). Na Dizao řasenku, jako na většinu líčidel platí olejová báze, která pár tahy řasenku jednoduše odstraní.

Osobní tip č.1: Na odlíčení použijte pár kapek hydrofilního oleje (to je ten olej, co na sebe vodu váže, narozdíl od toho běžného, který se s vodou odpuzuje) a nakapejte ho do předem namočené kosmetické mořské houbičky. Olej se v houbičce promění v jemnou emulzi, která šetrně zbaví oční okolí make-upu a zároveň zabrání podráždění kolem očí. Houbička se dá po propláchnutí použít znova a znova a proto ušetří jak vaše náklady na vatové tampónky, tak i tu naši nešetřenou planetu.

Recenze: Dizao řasenka

Osobní tip č.2: Když řasenku necháte po aplikaci chvíli zaschnout, vydrží vám na oku celý den a to bez jediné šmouhy.

Jak se vám článek líbil?