Recenze: Kompaktní tvářenky a bronzer Cosm’etika

5,0 5
3

Recenze: Kompaktní tvářenky a bronzer Cosm’etikazdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Cosm’etika je česká značka a ve svém sortimentu má barvičky na pleť i vlasy, aneb v sortimentu Cosm’etiky najdeme přírodní dekorativní kosmetiku a přírodní barvy na vlasy. Odlišnost oproti jiným firmám (jak už samotný název napovídá) je etická stránka kosmetiky, tedy žádné testování na zvířatech a složení bez živočišných produktů. Cosm’etika klade důraz i na ekologii - jejich obaly jsou papírové a 100% recyklovatelné, vyrobené z obnovitelných zdrojů a podporující bio produkci. I přesto, že značka založená v roce 2011 má českou majitelku, její výroba zůstala v místě založení, tedy v Miláně. Kromě ochranné známky Vegan vlastní kosmetika i český certifikát CPK - certifikovaná přírodní kosmetika.

Ze sortimentu Cosm’etiky jsem si na otestování vybrala všechny tři tvářenky a jediný bronzer.

Tvářenky jsou ve třech barvách:

  • Baby Pink (Světlounká něžná růžová přirozeně rozzáří tváře a hodí se především na světlejší typ pleti, kterému dodá zdravý tón a jemně tvaruje kontury obličeje.)
  • Coral Pink (Světlá tvářenka v korálové barvě jde do teplých tónů a hodí se pro teplé podtóny pleti, u které podpoří opálený a zdravý vzhled a zároveň jemně tvaruje lícní kosti.)
  • Rose Petal (Tmavší tvářenka v cihlové až vínové barvě sluší snad každému, u světlé pleti udělá výrazný efekt a stačí ji opravdu malé množství, u středních tónů pleti krásně stínuje kontury obličeje a výsledek je opravdu efektní.)
Recenze: Kompaktní tvářenky a bronzer Cosm’etika
Recenze: Kompaktní tvářenky a bronzer Cosm’etika
Recenze: Kompaktní tvářenky a bronzer Cosm’etika

Bronzer:

  • Brown Bronze (Jedná se o tmavý bronzer, kterého stačí pro kýžený efekt pouze nepatrné množství vydrží vám tak věky. Bronzer podpoří opálený zdravý vzhled a především skvěle tvaruje a stínuje kontury obličeje. Je skvělý i pro efekt vpadlých tváří a zároveň ho lze v malém množství použít jako ztmavovač tvářenky nebo i samostatně.)
Recenze: Kompaktní tvářenky a bronzer Cosm’etika

Tvářenky i bronzer neobsahují třpytky ani žádné výrazné odlesky a hodí se tak jak pro šupinatou, mastnou i zralou pokožku či pokožku s nerovnostmi. Složení je bohaté na antioxidanty, vitaminy a nezatěžuje pokožku, naopak pleť jemně vyživuje nekomedogenními oleji a vitaminem E, který je navíc pokožce oporou v boji s volnými radikály.

Často se mi u přírodních tvářenek stává, že během několika hodin doslova zmizí. To ovšem není případ Cosm’etiky a já mám radost, že mohu konečně sáhnout po jiné značce, než je má oblíbená Lily Lolo. Cosm’etika je totiž kompaktní jak texturou tak velikostí obalu a na cestování bude určitě mnohem lepší, než sypká Lily Lolo, která navíc v mých oblíbených odstínech obsahuje třpytky. Ty jsou krásné, ale ne vždy se hodí.

Osobní tip: Krom tvářenek a bronzeru rozhodně vyzkoušejte i řasenku od Cosm’etiky, protože to je jedna z nejlepších, nejen přírodních řasenek, ale řasenek obecně, kterou jsem kdy vyzkoušela. Mám hodně citlivou pokožku i oči a občas mě některá dekorativka dráždí, Cosm’etika má však tak přírodní složení, že s ní nemám naprosto žádný problém a mohu jen a jen doporučit :)!

Jak se vám článek líbil?