Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Minerální make-up Lily Lolo odstín Candy Cane

Recenze: Minerální make-up Lily Lolo odstín Candy Cane Minerální make-up od Lily Lolo je skvělý pro krásnou, ale stále přirozeně vypadající pleť.
Jana Konečná
5,0 5
7

Recenze: Minerální make-up Lily Lolo odstín Candy Cane zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Tento make-up od Lily Lolo byl vůbec první minerální make-up, co jsem kdy vyzkoušela. Není se moc čemu divit, já tomu líčení zrovna moc nedávám. Ale slyšela jsem velkou chválu na minerální líčidla, a tak jsem samozřejmě chtěla nějaké vyzkoušet i na vlastní kůži. Pro značku Lily Lolo jsem se rozhodla hlavně kvůli cenové dostupnosti. Říkala jsem si, že pokud by mi minerální make-up vůbec neseděl, alespoň za něj nevyhodím tolik peněz. Vzhledem k tomu, že mám po většinu roku spíše světlou pleť s narůžovělými líčky a sem tam prosvítající popraskanou žilkou, sáhla jsem po světlém odstínu Candy Cane, který by měl načervenalé tóny korigovat.

K nanášení jsem použila štětec na pudr se syntetickými štětinami od veganské značky Barbara Hofmann. Protože nejsem zvyklá moc se líčit, jen jsem trochu prášku nabrala na štětec a lehce si s ním přepudrovala obličej. Nepřišlo mi však, že by se stala nějaká větší změna. Ale než jsem si nalíčila řasy, stalo se kouzlo. Make-up si nejspíše nějak „sedl“ a přizpůsobil se pleti, protože mi přišlo, že najednou vypadám nějak hezčeji, ale pořád přirozeně, pořád jsem to byla já. Pupínky i malé žilky byly sice pořád vidět, ale odstín pleti vypadal zdravější. Něco jako takový velmi lehký dotek photoshopu.

Přirozená krása

Z tohoto efektu jsem byla opravdu nadšená. Co totiž opravdu nesnáším, jsou perfektně nalíčené obličeje, kdy make-up v podstatě vytváří reálnou masku a nejen pro některé make-upy typický efekt masky. Daná osoba pak mívá velice daleko od své původní podoby. Nevadí mi drobné nedokonalosti na pleti, ty jsou přirozené a dělají nás právě opravdovými originály, ale umělá dokonalost vypadá divně. Pokud byste se však nespokojili s jen velmi jemným retušovacím efektem, můžete nanést další vrstvu. Tento minerální make-up se velmi dobře vrství, aniž by vytvářel právě ten nechtěný efekt neprodyšné masky, pod kterou neprosvítá už ani kousek původního odstínu pleti.

S minerálním make–upem Lily Lolo jste to prostě pořád vy, jen o trochu krásnější. :-)

Co se týká výdrže, tak vydržel. A to i přesto, že jsem snad chronický osahávač vlastního obličeje a většinou nemám nic lepšího na práci než si protírat právě nalíčené oči (to je právě i jeden z důvodů, proč se moc často nelíčím). Jediné, na co si při jeho použití musíte dát trochu pozor, je výběr podkladového krému. Pokud použijete hydratační a necháte jej před líčením chvilku vstřebat, make-up vám prokáže jen ty nejlepší služby. Jednou jsem si ale obličej namazala bambuckým máslem, které i přesto, že jsem mu nechala nějaký čas na vstřebání na pokožce, muselo zanechat velmi tenký mastný film, a make-up se právě na těch mastnějších místech hromadil a vytvářel mapy. Že v tomto případě něco není v pořádku, poznáte už při nanášení. Štětec s make-upem po obličeji nejezdí tak hladce jako obvykle, ale lehce „drhne“.

Takže, abychom si to na závěr shrnuli - s minerálním make-upem Lily Lolo získáte skvělého retušovacího pomocníka pro krásný, ale stále přirozený vzhled, a to navíc za velmi dobrou cenu. Pokud byste si však ani po recenzi nebyli jistí nebo nevíte, který odstín vybrat, tak v nabídce e-shopu najdete i vzorky tohoto make-upu, na kterých si jeho vlastnosti můžete vyzkoušet opravdu na vlastní kůži.