Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Tónovací fluid Mádara

Recenze: Tónovací fluid Mádara Tónovací fluid Mádara ve dvou odstínech dodá pokožce jemný zdravý nádech a současně i pleť i pečuje.
Martina Koubová
5,0 5
2

Recenze: Tónovací fluid Mádara zdroj: biooo.cz

Na make-up si prostě nepotrpím. I když bych ho asi potřebovala a měla používat. Minimálně by se mi hodil korektor nebo nějaká jiná podobná vymoženost na skrytí nedokonalostí, ale mě to prostě nebaví. Takže jsem to vyřešila tak, že make-up prostě nepoužívám a tenhle typ dekorativní kosmetiky mě zanechává chladnou.

Ale čas od času si dám říct a zainvestuju do dekorativní kosmetiky. Nebo, lze tónovací krém považovat za dekorativku? Není to spíš péče? V případě tónovacího fluidu od Mádary je to tak půl na půl. Krém dokáže pokožku krásně projasnit a sjednotit, vylepší její barvu a současně také pečuje za pomoci růžové vody a jojobového oleje. Takže mi jeho používání není až zas tak proti srsti. Krém se snadno roztírá, nezanechává mapy, lehce se nanáší a na pokožce vypadá přirozeně. Vzhledem k těmto vlastnostem nemůžete ale čekat nějaké závratné krytí. Někomu, kdo je zvyklý používat hutné make-upy může dokonce přijít, že tónovací krém nedělá v téhle oblasti vůbec nic.

Tónovací fluid si můžete vybrat ze dvou odstínů, ale vzhledem k mírné pigmentaci se dokáže hodně přizpůsobit odstínu vaší pleti. Světlejší odstín Moonflower je skvělý na zimu a pro světlé a studené typy pleti s růžovými podtóny po celý rok. Sunflower se je skvělý pro tmavší pokožku a pleť s teplými podtóny. Přes léto a teď na podzim se skvěle hodí pro zvýraznění blednoucího opálení.

Recenze: Tónovací fluid Mádara

Ať už sáhnete po jakémkoliv odstínu, nemusíte se bát, že by zrovna vašemu typu pleti neseděl. Tónovací fluidy totiž mají shodné lehké nemastné složení s vysokým podílem růžové vody a jojobového oleje, které sednou od mastné po citlivou pleť. Ve složení najdeme i šípkový olej, výtažky z měsíčku lékařského a mořských řas, jejichž účinky posiluje rostlinný glycerin. Fluid tak pokožku nejenom lehce tónuje, ale také o ni pečuje.

Pro moji smíšenou pokožku obzvlášť v létě je tato výživa dostatečná, takže mažu jenom tónovacím fluidem. Pro sušší či stárnoucí pokožku dle mého ale výživa nebude dostatečná, před aplikací bude chtít použít klasický pečující krém a poté až fluid.

Shora: Moonflower se studenými odlesky - Sunflower s teplým shimmerem Shora: Moonflower se studenými odlesky - Sunflower s teplým shimmerem

Kdy se vám bude tónovací fluid hodit?

  • když chcete zvýraznit opálení nebo jen tak dodat pokožce zdravý rozzářený vzhled
  • když se vám v létě nechce nahazovat make-up a přesto chcete vypadat dobře a upraveně
  • když máte zdravou pleť s minimem nedokonalostí a potřebujete jenom sjednotit a projasnit
  • když nemáte rády hutné make-upy a jejich efekt neproniknutelné masky na pokožce

Tónovací fluidy Mádara jsou vlastně takovým lehkým přírodním BB krémem. Sice neslibují vysokou multifunkčnost 7v1, ale na druhou stranu velice pěkně plní své dva úkoly: pleť projasní, sjednotí a zároveň o ní pečují.