10 odstínů přírodní rtěnky puroBIO cosmetics

5,0 5
13

Swatch: Rtěnky puroBIO cosmeticszdroj: BiOOO.cz

Pokud hledáte tu pravou rtěnku na dlouho očekávané rande nebo jdete na večeři s přáteli, neměli byste přehlédnout přírodní rtěnky od italské značky puroBIO cosmetics. Ať už vás u přírodních rtěnek zajímá složení, cena, výdrž nebo i jen pěkný obal, rtěnky od puroBIO vám rozhodování, kterou značku vyzkoušet, docela usnadní. Kombinují všechny tyto faktory, které rozhodují o pořízení nové rtěnky do sbírky. 

Italská značka puroBIO cosmetics vznikla v roce 2014. A pokud vezmeme v potaz, že firma vznikla v podstatě nedávno, je poměrně obdivuhodné, jak rychle se puroBIO cosmetics dostalo do povědomí milovnic přírodní dekorativní kosmetiky. Své místo si pravděpodobně získala sytými barvami a širokou škálou odstínů - ať už je to nevšední modrá řasenka 02 Blue, na kterou v přírodní dekorativní kosmetice jen tak nenarazíte, anebo silně pigmentované rtěnky. Najdeme spoustu důvodů, proč si zamilovat právě puroBIO cosmetics.

Vlastnosti rtěnek puroBIO

Všech 10 odstínů přírodních rtěnek puroBIO si zakoupíte u nás na prodejně i na e-shopu. Mají hmotnost 3,5 g a jsou baleny v luxusně vypadajících černostříbrných obalech s měděnými prvky. Konzistenci mají krémovou a lehce sušší, rty ovšem nevysušují. Naopak díky tomu, že jejich základní složkou je organický ricinový olej, zanechávají rty jemné ale bez přílišného lesku. Pokud trpíte na sušší rty, je možné si před nanesením rtěnky aplikovat i váš oblíbený balzám. A pokud trpíte na šupinatění rtů, díky kterým rtěnky často vypadají poměrně neesteticky, neuškodí si před líčením udělat peeling rtů. Nezapomeňte ale poté rty hydratovat nějakým výživným balzámem s vyšším obsahem másel, olejů či vosků.

Swatch: Rtěnky puroBIO cosmetics

Pigmentace a výdrž rtěnek puroBIO

Přírodní rtěnky puroBIO mají velmi vysokou pigmentaci, až je nezbytné odlíčit je odličovacím přípravkem - pouze voda vám stačit nebude. I přes vysokou pigmentaci puroBIO rtěnky nevydrží, pokud se chystáte večeřet třeba hamburger. S takovou sofistikovanější večeří (chápejte za použití příboru) ovšem uspějete. Přírodní rtěnky obecně nemívají moc dobrou výdrž a po pár nápojích i nějakém uzobávání to vypadá, že jste rtěnku ani nepoužili. Pigmentace puroBIO rtěnek vám rty minimálně natónuje na několik hodin. Samozřejmě berte v potaz, co zrovna děláte, neboť to má logicky vliv na výdrž jakékoliv rtěnky (přírodní i syntetické). Nemusíte se bát, že by vám rtěnka zalezla do retních vrásek nebo se dokonce rozpíjela či rozmazávala - kam puroBIO rtěnku nanesete, tam nějakou chvilku pobude.

Testované? Vegan? Certifikované?

Rtěnky puroBIO nejsou certifikované žádným velkým certifikátem, nicméně byly testovány na nikl (“Nickel tested”), což znamená, že lidé alergičtí na nikl, se nemají čeho bát. Kontrola CCPB udělila všem rtěnkám puroBIO označení organic. Celá značka puroBIO cosmetics netestuje na zvířatech, tedy ani rtěnky. Většina rtěnek puroBIO ovšem obsahuje karmín (červený pigment živočišného původu), proto ne všechny odstíny jsou vhodné pro vegany.

Veganské rtěnky puroBIO cosmetics

  • 01 Peach odstín má světlejší broskvovou barvu s jemně oranžovým podtónem. Odstín 01 Peach patří k těm přirozenějším barvám.
  • 02 Nude Look odstín má nejpřirozenější odstín ze všech puroBIO rtěnek. Má lehce pleťovou barvu s růžovým podtónem a meruňkovým nádechem.

Neveganské rtěnky puroBIO cosmetics

  • 03 Flamingo má nádhernou fuchsiovou barvu s jemně modrým podtónem. Tento odstín uvítají spíše studené typy. Rtěnka 03 Flamingo je také vhodným doplňkem na jaro a léto.
  • 04 Strawberry nabízí sytě růžový až červený odstín s fuchsiovým nádechem. Tato kombinace tvoří právě typicky jahodovou barvu. Rtěnka 04 dodá letním večerům trochu vášně a perfektně doplní opálenou pleť.
  • 05 Cherry má tmavší červený odstín s nádechem růžové. Díky červenému odstínu, který jde jemně do teplejších tónů, se hodí jak na letní, tak i podzimní období. Odstín 05 uvítá pleť s teplým podtónem, která jej může nosit i v zimě a stále bude vypadat stylově.
  • 06 Orange se nese ve znamení rumělky (červené) s jasným oranžovým nádechem. Celkově odstín působí značně cihlově.
  • 07 Crimson Red je sytá červená rtěnka, typicky karmínová. Nese se spíše v teplejších tónech s velmi jemným nádechem malinové barvy.
  • 08 Purple je tmavě cihlová rtěnka s teple fialovými podtóny. Tento tmavší odstín hnědo-vínové barvy se hodí spíše teplejším typům a podzimnímu období.
  • 09 Dark Pink rtěnka má něžný (ovšem sytý) starorůžový odstín s korálovými podtóny. 09 odstín se hodí především do jarního a letního období.
  • 10 Light Magenta má typický “barbie” růžový odstín připomínající neonové barvy. Light Magenta je díky svému studenému odstínu vhodná především pro studené typy.

Tip pro plné rty a delší výdrž rtěnky: před nanesením puroBIO rtěnky obtáhněte své rty konturovací tužkou ve stejném, nebo o stupeň tmavším odstínu. Rtěnka se vám takto bude mnohem lépe nanášet a déle vydrží. Navíc když rty obkreslíte půl milimetru nad linií rtů, dodáte jim plnější vzhled.