Přírodní kosmetika pro muže

Přírodní kosmetika pro mužezdroj: shutterstock.com

Máme sice rovnoprávnost, v některých oblastech se to jen hemží militantními feministkami, ale sem tam se najde jistá nika, kde jsou diskriminovaní právě muži. A kosmetika je rozhodně jedna z nich. Už je sice jasné, že správný chlap rozhodně nesmrdí, takže segment parfémů je téměř rovnocenný, ale pečující kosmetika je pořád v plenkách. Ne, že by nebyla k dostání, ale spíš je takovou popelkou a často ve formě, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. A přitom muži řeší často podobné problémy s pletí jako ženy, ale většina z nich se tváří uvolněněji, když jdou koupit partnerce menstruační kalíšek, než když potřebují poradit s akné. Protože v segmentu “Kosmetika pro muže” nikdy nic takového nenajdou, případně je to zapadlé někde vzadu za pěnami a balzámy na holení.

Přejít na sekci článku:

Péče o pleť pro muže

Péče o pleť pro mužezdroj: shutterstock.com

Takže půjdeme pěkně proti proudu a holení necháme na konec. Protože základ je vždycky zdravá pleť, pak se můžete holit skoro čím chcete a na závěr se lehce ostříknout ledovou vodou. Je sice pravda, že mužská pokožka má trochu jiné požadavky než ženská, ale ty rozdíly skutečně nejsou takové, aby ospravedlnily fakt, že často proti několika produktům určených primárně pro ženy a cílících na všemožné pleťové komplikace (mastná pleť, vrásky, citlivá pleť, kruhy pod očima…) stojí jeden jediný krém pro muže. A to už vůbec nemluvíme o pleťových maskách, peelingu nebo sérech. Tento trend péče/nepéče je ospravedlnitelný u konvenční kosmetiky, která je hodně zaměřená na okamžité vylepšení bez trvalého efektu, ale přírodní kosmetika by měla mířit výš.

Tady totiž nejde o okamžité vylepšení, i když to je samozřejmě vítaný vedlejší efekt, ale hlavně o to, aby se pleť dostala do stavu, kdy se o sebe dokáže postarat sama a byla zdravá. Ale k tomu je často i u mužů dlouhá cesta, na které jim jeden krém nestačí. Mužská pleť je totiž sice odolnější, ale případné problémy jako třeba akné jsou pak často daleko urputnější a vyžadují dobrou péči. A proto chceme apelovat na pány, aby se určitě nestyděli pečovat o svoji pleť podobně pečlivě jako jejich partnerky. Protože to, že kůže je největší orgán našeho těla, který vstřebá spoustu z toho, s čím přijde do styku, je univerzální fakt. To, že se vám tvoří vrásky pomaleji nebo se pleť tváří, že jí nic nechybí, neznamená, že jí nemáte nic poskytnout.

Velkou výhodou přírodní kosmetiky je to, že je schopná pleti poskytnout vše, co je třeba, v několika málo krocích, takže ani ten nejpečlivější muž s sebou nemusí tahat na cesty toaletní kufr jako nějaká odkvétající modelína. Protože pleť potřebuje hlavně vyčistit a namazat. Na čištění je možné použít jak gely k tomu určené, tak multifunkční přípravky, které vám poslouží i jako tělové mýdlo a šampon, jako jsou třeba tekutá mýdla Dr.Bronner nebo sprchový gel Santaverde. U krémů zapomeňte na dělení a pokud řešíte nějaký problém, nehledejte kosmetiku “pro muže”, ale takovou, která řeší váš problém. Pokud je pleť bezproblémová, tak lze sáhnout po speciálních pánských krémech, které nabízí třeba Martina Gebhardt nebo Coslys, které se vyznačují hlavně tím, že berou v potaz, že mužská pleť bývá náchylnější k zánětům a kombinují zvláčňující a protizánětlivé složky.