Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní kosmetika pro muže

zdroj:

Mužská touha krášlit se a pečovat o svůj zevnějšek už dávno není tabu. Současná doba a hlavně kosmetický trh nabízí mužům široké možnosti. A to nejen na poli konvenční chemické kosmetiky, ale i lidé se zájmem o složení a dopad na přírodu už mají z čeho vybírat. Tvrzení, že správný chlap má smrdět je už dávno překonanou nepravdou a paleta produktů určených pro pány tvorstva dokáže upokojit i ty nejnáročnější. Složením se pánská od té dámské neliší, alespoň co se péče o pleť týká. Vrstvy kůže máme všichni stejné, liší se pouze typ pleti. Pojďte s námi nahlédnout do světa pánské přírodní kosmetiky.

Přejít na sekci článku:

Péče o pleť pro muže

Péče o pleť pro muže zdroj: shutterstock.com

Začneme od základů a nejdříve se budeme věnovat pleti. Tradičně se u mužů nejdříve věnují články holení, avšak my víme, že základem je zdravá a vyživená pleť a pak můžete na holení použít kdeco a završit vše oplachem vodou. Složení pleti máme všichni stejné, ale kvůli hormonálním rozdílům mezi ženami a muži a hormonálním kolísáním během života, se mění nároky na péči. Je však úsměvné, že oproti přeplněným poličkám ženských koupelen, kde najdeme rozličné krémy na oční okolí, ústní okolí, levou polovinu oličeje a pak péči pro ten malý kousek kůže na bradě... V mužském světě tohle všechno prý zastane jeden jediný krém. Velký počet pečujících přípravků v damské kosmetice je ospravedlnitelný u konvenční syntetické kosmetiky, která je výrazně více zaměřená na okamžité vylepšení bez trvalého efektu, ale přírodní kosmetika by měla mířit výš. 

Tady totiž nejde o okamžité vylepšení, i když to je samozřejmě vítaný vedlejší efekt, ale hlavně o to, aby se pleť dostala do stavu, kdy se o sebe dokáže postarat sama a byla zdravá. Ale k tomu je často i u mužů dlouhá cesta, na které jim jeden krém bohužel nestačí. Mužská pleť je totiž sice odolnější, ale případné problémy jako třeba akné jsou pak často daleko urputnější a vyžadují dobrou péči. A proto chceme apelovat na pány, aby se určitě nestyděli pečovat o svoji pleť podobně pečlivě jako to dělají ženy. Protože kůže je největší orgán našeho těla, který vstřebá spoustu z toho, s čím přijde do styku. To, že se mužům tvoří vrásky pomaleji nebo pleť působí na první pohled, že jí nic nechybí, neznamená, že jí nemáte nic poskytnout.

Velkou výhodou přírodní kosmetiky je to, že je schopná pleti poskytnout vše, co je třeba, v několika málo krocích. Takže ani ten nejpečlivější muž s sebou nemusí tahat na cesty toaletní kufr. Pleť potřebuje hlavně vyčistit a promašťovat. Na čištění je možné použít jak gely k tomu určené, tak multifunkční přípravky, které vám poslouží i jako tělové mýdlo a šampon. Do těch patří například tekutá mýdla Dr.Bronner's.

U krémů zapomeňte na dělení a pokud řešíte nějaký problém, nehledejte kosmetiku “pro muže”, ale takovou, která řeší váš problém. Pokud je pleť bezproblémová, tak lze sáhnout po speciálních pánských krémech, které nabízí třeba Martina Gebhardt nebo Coslys, které se vyznačují hlavně tím, že berou v potaz, že mužská pleť bývá náchylnější k zánětům a kombinují zvláčňující a protizánětlivé složky.