Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní kosmetika pro muže

Přejít na sekci článku:

Vlasy

Vlasy zdroj: shutterstock.com

Bolavé místo mnoha mužů. Sice je možné se tvářit, že prostě chcete jen praktický účes nebo že vám tolik lidí říkalo, že vypadáte jako Bruce Willis, až jste si tu hlavu nakonec oholili, ale pořád je lepší, když je 2mm sestřih vaše volba než jediná možnost. Pokud tedy nechcete upadnout do smrtonosné pasti plešatosti, stojí za to se začít trochu zajímat o to, jaké je složení produktů, které používáte na vlasovou pokožku. Protože padání vlasů má sice i zdravotní a psychologické souvislosti, ale dobrá péče o vlasovou pokožku může hodně pomoci, jen je potřeba začít včas.

Pokožka na hlavě je podobná jako všude jinde, první pravidlo tudíž zní - nevysušovat zbytečně. Mnoho mužů má pocit, že se jim nadměrně mastí vlasy a vytahují do boje vyzbrojeni arzenálem sulfátových zázraků proti mastným vlasům s lupy, což může být primárním kamenem úrazu. Pokud máte pocit, že se vlasy skutečně mastí moc, tak můžete zvýšit frekvenci mytí, ale šampon vyměňte za co nejjemnější. Pokud potřebujete jen jednu lahvičku, tak hledejte mezi přípravky bez sulfátů nebo použijte hezky postaru kostku mýdla - většina čistě přírodních mýdel je totiž vhodná stejně tak na tělo, obličej i vlasy.

Pokud jste už ve fázi, kdy vás vlasový porost opouští, tak nezoufejte. Skvělým prostředkem proti vypadávání vlasů a povzbuzení nového růstu je kokosový olej. Ten si můžete prostě a jednoduše mazat večer na hlavu a budete i krásně vonět. Kdo nemá kokos rád, může zvolit mužnější vůně a sice éterické oleje z rozmarýnu nebo cypřiše, které je ovšem potřeba něčím naředit. Dobrou volbou je jojobový olej, který jednak sám o sobě nevoní a vstřebává se ze všech rostlinných olejů nejlépe. Vadí-li vám vůbec představa mazat si na hlavu cokoliv mastného, tak můžete přidat éterické oleje k vašemu šamponu. Jen pak dbejte ještě více na to, aby vám šampon nenatekl do očí. Pokud nemáte příliš suchou pokožku, můžete zvolit i vlasová tonika, ale je potřeba dávat pozor na obsah alkoholu. Pokud je kůže už tak suchá, tak alkohol nadělá víc škody než užitku.