Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zabalte si nalehko - kouzlo multifunkční dekorativní kosmetiky

Zabalte si nalehko - kouzlo multifunkční dekorativní kosmetiky Snadno a rychle - to je heslo letního líčení. Usnadněte si zkrášlování pomocí multifunkčnich produktů, které navíc ušetří místo ve vašem kufru!
Kristýna Lexová
4,3 5
7

Zabalte si nalehko - kouzlo multifunkční dekorativní kosmetiky zdroj: unsplash.com

Léto je pro mnohé z nás obdobím dovolených a cestování. A protože místa v kufru nemá nikdo nazbyt, tak přicházejí na řadu multifunkční produkty. Oblíbíte si je nejen díky jejich praktické stránce, ale zároveň i jednoduchosti použití.

Dekorativní kosmetika je pro některé z nás zábava, pro jiné nutnost, v každém případě ale dokáže zabrat v kufru či cestovní tašce spoustu místa. Nejen při cestách letadlem tak oceníte produkty, které zvládnou zastat více funkcí. Díky tomu tak ušetříte potřebné místo v zavazadle a navíc si i usnadníte každodenní líčící rituál.

V parném létě se vám možná nechce dusit pleť make-upem, přesto ale toužíte po sjednocené pokožce. Skvělé jsou v takovém případě produkty spojující péči a make-up v jednom kroku. Tónovací krémy, BB krémy či bronzující fluidy na tvář dodají pokožce péči a potřebnou hydrataci, zároveň ale lehce sjednotí vzhled pokožky a dodají jí zdravý vzhled. Některé navíc obsahují ochranný faktor, který se při celodenním pobytu na slunci bude rozhodně hodit.

A když už jsme u toho ochranného faktoru, minerální make-upy přirozeně obsahují ochranný faktor (minerální mikročástice odráží UV záření), a dokážou vám tak příjemně prodloužit pobyt na sluníčku, aniž byste se spálili. Navíc sypká forma make-upu pojme více vlhkosti a kožního mazu, takže se nebudete hned při lehkém zapocení lesknout jako měsíc při úplňku. :-) Pokud tedy vyrážíte třeba do přírody, nechcete svoji pleť zatěžovat pečujícím, krémem, ochranným krémem, make-upem a ještě fixační vrstvou, bohatě si postačíte s lehkým krémem a trochu minerálního make-upu.

Nic nepodtrhne vaše opálení a lícní kosti tak, jako rozjasňovač. Ne každému se ale s sebou chce tahat další pudrový produkt. Dobrá zpráva je, že nemusíte - stačí použít váš oblíbený rozjasňující oční stín. Oční stíny v neutrálních odstínech typu champagne, světle bronzové či ledově růžové udělají parádu nejen na očích, ale lze je použít i ve formě rozjasňovače či bronzeru. S aplikací rozjasňovače se pak nemusíte omezovat jen na obličej, krásně vypadá například nad klíčními kostmi či v oblasti ramen a dekoltu.

Dalším multifunkčním produktem je rtěnka, tedy pouze pokud si zrovna zvolíte nějaký odvážnější odstín například v křiklavě růžové. Přirozenější odstíny krémových rtěnek s obsahem rostlinných olejů, másel a vosků lze využít také jako tvářenky. Stačí si trochu rtěnky nanést na prsty a vklepat do tváří. Krémová konzistence navíc udělá ten mladistvý efekt "šťavnaté" pleti. ;-)

Možnosti multifunkční kosmetiky jsou velmi široké. Minerální oční stíny lze použít jako tvářenku, bronzer místo rozjasňovače, matný oční stín na obočí... stačí jen trochu popřemýšlet při balení a můžete vyrazit na dovolenou či do víru prázdninového dobrodružství skutečně nalehko.

Související produkt
Kompaktní rozjasňovač 310 Pink Champagne 9 g bambusový obal
ZAO / 656 Kč
Rozjasňovač s kvalitními přírodními pigmenty políbí vaše tváře světlým lososovým odstínem se zlatým shimmerem, neucpává póry a nevysušuje pleť.
Detail produktu