Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zářivé rty pro zářivé léto!

Zářivé rty pro zářivé léto! zdroj: biooo.cz

V každém ročním období přirozeně inklinujeme k určitým barvám. Možná je to teplotou vzduchu, počasí, množstvím slunečního svitu, … Zima je pro nás spíše unaveným obdobím a naopak se stoupajícími teplotami se probouzíme a všechno nám připadá nové a vzrušující. Tyto nálady se projevují i v líčení, a proto schovejte své matné rtěnky v tlumených odstínech a dejte volný průchod divočejším barvám!

Právě léto je přirozeně dobou experimentů a letní počasí snese všechno. Nemusíte své rty zahalit zrovna do všech barev duhy, přesto ale stojí za to vyzkoušet některé zářivé odstíny rtěnek, které vnesou energii do celé vaší tváře.

Milujete růžovou ve všech podobách? Pak právě léto je pro vás ideální období, kdy si ji můžete užívat do sytosti. Všechny odstíny růžové k létu prostě patří a pro každou věkovou kategorii se najde ten správný odstín. Mladším ročníkům bude velice slušet klasická baby pink – žvýkačkově růžový odstín, který vypadá opravdu živě a je k teplému počasí jako dělaný. V každém případě ale vyzkoušejte i zářivě růžovou, takzvanou hot pink, která sluší opálené pleti, ale vypadá dobře i v případě, že jste zatím příliš slunečních paprsků nepochytala. Fuchsiové odstíny pak využijete celoročně a díky studenému podtónu opticky vybělí vaše zuby. Výhodou výrazných rtěnek je to, že vám pro líčení očí bude stačit pouze řasenka či jednoduché oční linky. Rtěnka totiž upoutá veškerou pozornost na sebe a rozzáří vaši tvář.

Zářivé rty pro zářivé léto!

Korálové odstíny k létu prostě patří, nikdy jindy vám nebudou slušet tolik, jako v nejslunnějším období roku. Právě korálová barva podpoří vaše opálení nejlépe a vypadá skvěle na denní i večerní nošení. Variantou ke korálové jsou pak všechny odstíny, jejichž základem je oranžová barva – nebojte se jí, na první pohled vás může vyděsit, ale kdy jindy ji zkusit, než právě v létě.

Jestli jste zastáncem klasické rudé rtěnky, zkuste její zářivější obměnu. Tlumenější rudé odstíny vyměňte za intenzivní červenou s kapkou oranžové, která přitáhne pohledy a působí energicky. Taková výrazná rtěnka bude vypadat skvěle, i kdyby to měla být jediná dekorativní kosmetika, kterou máte na sobě.

V létě nezapomínejte ani na lesky na rty, které rty hydratují, ale zároveň dodají rtům šťavnatou barvu. Lesk má obvykle méně intenzivní odstín, než rtěnka, proto je skvělou startovní čárou, jestli se nápadných růžových či oranžových odstínů obáváte. Lesk navíc opticky zvětší objem vašich rtů a pokud jej nanesete na rtěnku, tak prodloužíte její výdrž.

V parném počasí se ani velkým příznivkyním make-upu nechce příliš se líčit, proto je právě zářivá rtěnka skvělým prostředkem, jak proměnit svůj vzhled v několika málo okamžicích. Přidejte ji proto do své kabelky či kosmetické taštičky a užijte si léto s oslnivými rty.