Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Prášková zubní pasta z Karlovarských lázní

Recenze: Prášková zubní pasta z Karlovarských lázní Prášková zubní pasta od Karlovarských bahenních lázní neobsahuje díky sypkému provedení žádné zbytečné chemikálie a přesto zanechává chrup krásně čistý.
Mája Ráblová
5,0 5
10

Recenze: Prášková zubní pasta z Karlovarských lázní zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Nebála bych se označit za takového tradičního zkoušeče zubních past. Tentokrát mi v koupelně přistála jedna česká. A ne jen tak ledajaká! Jedná se, jak už nadpis napovídá, o zubní pastu ve formě prášku.

Firma Karlovarské bahenní Lázně mě oslnila již dříve svým karlovarským bahnem. Práškovými pastami se postupně začínají plnit regály, má totiž pár skvělých vlastností:

  • Díky sypkému složení není nutné přidávat nezdravé konzervanty ani jiné chemikálie!
  • Skvěle čistí od plaku a zuby jsou ještě dlouho hladké a čisté!
  • Bělí zuby aniž by obsahovaly peroxid!
  • Šetrně odstraňuje usazené pigmenty od kávy, čaje, vína, …!
  • Nepoškozuje sklovinu, pouze ji přelešťuje!
  • Vydrží dlouho!
  • Prášková forma je skvělé řešení pro cestování (je lehká, neobsahuje vodu)!
  • Je ekologická a lze ji bez výčitek používat i ve volné přírodě!

 

Recenze: Prášková zubní pasta z Karlovarských lázní

Osobně bych do plusů práškové zubní pasty nezahrnula její chuť. Pokud ale budete očekávat, že je slaná a šumivá, možná vás to tolik nepřekvapí :). Ale upřímně, co by člověk mohl čekat chutného na kombinaci prášku z dřevěného uhlí, jedlé sody a kaolinu?

Mile mě překvapilo, že i přesto, že je pasta na bázi jedlé sody, neodhaluje mi zubní krčky ani mi po ní nekrvácejí dásně jako se mi z jedlé sody stává.

Nádobka s práškem má dostatečně velký otvor, kterým projde snad jakkýkoliv kartáček. Tomu stačí před použitím namočit štětiny vodou a poté obtisknout do prášku, který v potřebném množství ulpí na štětinách. Jelikož prášek obsahuje sice jemňounké, ale přece jen nějaké částečky, doporučuje výrobce používat pastu dvakrát až třikrát týdně.

Recenze: Prášková zubní pasta z Karlovarských lázní

A jaké jsou výsledky? Už po prvním vyčištění byly zuby viditelně bělejší. A když jsem po cca dvou týdnech pravidelného používání došla na dlouho plánovanou dentální hygienu, milá paní doktorka stále užasle opakovala, že mám krásně bílé zuby.

Osobní tip: Podlehněte práškové formě kosmetiky. Práškové šampóny patří k těm nejlepším, stejně jako peelingy a pleťové masky. Tato pasta je vhodná obzvlášť pro ty, kteří mysleli, že pastu bez sladidel, alkoholu nebo glycerinu jen tak neseženou :).