Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bez chloupku

Bez chloupku Hladké nohy bez jediného chloupku.
Hana Bartušková
3,8 5
4

Bez chloupku zdroj: shutterstock.com

Konečně začalo to pravé letní počasí a je na čase ukázat nohy. V minisukni, v šatech nebo v kraťasech. Opálené, dlouhé a hlavně... hladké. Bez jediného chloupku.

Moderní doba přinesla trend zbavování se tělesného ochlupení. Zatímco vlasů bychom měly mít co nejvíc, tak chloupků kdekoliv jinde se urputně zbavujeme. Dobrou zprávou ale je to, že moderní doba přinesla i spoustu způsobů, jak s nechtěnými chloupky zatočit. Žiletka, vosk nebo pasta? Tak kterou vyberete?

Přejít na sekci článku:

Dohladka vyholeno

Dohladka vyholeno zdroj: shutterstock.com

Mezi nejrychlejší způsoby zbavení nežádoucích chloupků patří klasické holení. Žiletkou nebo elektrickým strojkem nebo depilačním krémem, stačí si vybrat. Holení odstraňuje viditelnou část chloupků. Ať už mechanicky nebo chemicky. Na mokro nebo na sucho. Nejsnadnější je určitě holení žiletkou, tu má v koupelně snad každá. Nevýhodou holení je ovšem to, že efekt bohužel nevydrží dlouho, protože chloupky během několika málo dnů dorůstají. Navíc rostou pichlavé a vytváří strniště.

Co byste měly o holení vědět?

  • Mechanické holení rozhodně neposiluje a nestimuluje růst chloupků, jak se občas traduje. Ten základ, tedy kořínek, je pořád stejný a žiletka nebo strojek s ním opravdu nic neprovádí.
  • Pro hladké oholení je vhodné používat holící gel nebo olej. Díky tomu žiletka lépe přilne k pokožce a snáze oholí dohladka.
  • V nouzi nahradí holící gel i obyčejný sprchový gel nebo mýdlo. Ovšem pokud použijete například holící olej, tak vaše nohy budou nejen hladké, ale také hydratované a hedvábně jemné.
  • Po holení nezapomeňte nohy (a jiné části těla) namazat. Holení totiž narušuje pokožku, vysušuje ji a poškozuje. Může tak být suchá, přecitlivělá a šupinatá.
  • Nejlepší a nejvýkonnější žiletky mají v pánském oddělení drogérie. Zatímco kluci se můžou přiučit o péči o pleť u nás, tak v holení mají jednoznačně prim oni. Pánské žiletky a jednorázová holítka jsou ostřejší, jemnější a většinou i levnější.
Související produkt
Dámský holicí olej Satén 125 ml
Saloos / 165 Kč
Dámský holicí olej usnadňuje holení a zároveň napomáhá zjemnění pokožky. Zanechává příjemný pocit hebkosti, pokožku nedráždí ani nevysušuje, nevyvolává alergické reakce.
Detail produktu