Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bez chloupku

Bez chloupku Hladké nohy bez jediného chloupku.
Hana Bartušková
3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Dohladka vytrháno

Dohladka vytrháno zdroj: shutterstock.com

Místo holení můžete chloupky vytrhat. Trhat můžete pinzetou, což je časově náročné. Nebo voskem, cukrovou pastou, případně strojkem. Nevýhodou vytrhávání je fakt, že to trošku bolí. A v závislosti na metodě to bolí občas až hodně. Výhodou ale je, že efekt hladké kůže vydrží až několik týdnů, záleží na tom, jak rychle vám chloupky rostou.

Co je důležité vědět o trhání chloupků?

  • Při trhání chloupků dosáhneme sice trvalejšího výsledku, ale růstu chloupků zcela nezabráníme.
  • I když se občas tvrdí, že trháním můžete chloupek odstranit natrvalo, tak to neplatí. Je sice pravda, že často po vytrhnutí rostou chloupky slabší a jemnější, ale výsledek je opravdu hodně individuální. A většinou to stejně všechno naroste zpátky.
  • Problémem často je zarůstání chloupků. Vznikat můžou pupínky nebo jen podrážděná zarudlá kůže. Zarůstání chloupků můžete zabránit pravidelným peelingem.
  • Nejvíce bolí trhání elektrickým strojkem, méně bolí použití vosku a nejméně bolestivou metodou je trhání cukrovou pastou. Pinzeta je vhodná pouze pro lokální použití.
Související produkt
Depilační cukrová pasta Bioepil 400 g
Purity Vision / 324 Kč
Cukrová depilační pasta je šetrným prostředkem k odstraňování nežádoucích chloupků na pokožce celého těla. S obsahem pečujících výtažků z růže a tea tree olejem.
Detail produktu