Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dáme vanu? Proč? No protože!

Dáme vanu? Proč? No protože! zdroj: shutterstock.com

Napustit si vanu plnou horké vody a relaxovat. Nic jiného většina z nás po dlouhém dni nechce. Klid, ticho a teplo. A k dlouhým zimním večerům teplá vana tak nějak patří.

Se svíčkou, s nějakou tou vůní a dokonale relaxační náladou. Máte horkou lázeň rádi? A koupete se spíš pro zdraví nebo pro krásu? Nebo jen tak pro samotný požitek z odpočinku?

Přejít na sekci článku:

Je to dobré na zdraví

Je to dobré na zdraví zdroj: shutterstock.com

Pořádná koupel v teplé vodě vám pomůže zlepšit obranyschopnost, uvolní svaly a navíc vám třeba pomůže i zhubnout. Například nedávné studie ukázaly, že pokud si rádi dopřejete alespoň občas horkou lázeň, tak je mnohem větší pravděpodobnost, že zhubnete. Teplá voda navíc podporuje oběh krve a pomáhá posilovat obranyschopnost. Horká koupel slouží často jako první záchrana při nachlazení, naložíte se prostě do vany a pak hned do postele vypotit. Vlastně to působí jako taková malá domácí sauna. Kdykoliv a kdekoliv. A taky se u toho umyjete.

Je ale vhodné dodržovat několik základních pravidel:

  • Nekoupejte se déle než zhruba 15 – 20 minut.
  • Horká koupel není vhodná pro těhotné ženy.
  • Není vhodná ani pro ty, kdo mají problémy se srdcem.
  • A je dobré dodržovat hydrataci, takže se před i po koupání pořádně napijte.

No a nezapomeňte si vzít do vany pomocníka. Pokud chcete posílit imunitu a ubránit se nachlazení, tak sáhněte po jehličnanové koupeli od Weledy. Ta pomáhá uvolnit ucpaný nos a příjemnou vůní povzbuzuje a posiluje. Po sportu zase sáhněte po rozmarýnové variantě. Pomůže prokrvit pokožku, přispívá k uvolnění svalů a podporuje celkovou tělesnou regeneraci.

Související produkt
Jehličnanová koupel uvolňující 200 ml
Weleda / 377 Kč
Jehličnanová koupel pomůže vyčistit si hlavu a utřídit myšlenky podobně jako poklidná procházka lesem. Výborně pomáhá i při kašli a nachlazení horních cest dýchacích.
Detail produktu