Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dáme vanu? Proč? No protože!

Přejít na sekci článku:

Je to dobré pro krásu

Je to dobré pro krásu zdroj: shutterstock.com

Stejně jako sauna nebo horká lázeň jsou dobré pro zdraví, tak i pro krásu je teplo často přínosem. Pára z vody otvírá póry a pomáhá je čistit do hloubky. Navíc tím, že teplo zlepšuje cirkulaci krve a krevní oběh, tak se pokožka i lépe prokrvuje a zjemňuje. Pokožku také teplá voda mírně oslabuje, což může znít jako nevýhoda, ale díky tomu pleť po koupeli do sebe lépe vstřebává všechny účinné složky z krémů, sér a další pečující kosmetiky.

I pro kosmetické použití se vyplatí dodržovat několik pravidel:

  • Méně je někdy více. Příliš horká voda může pleť poškodit.
  • Střídání teplé a studené vody je sice skvělé na celulitidu, ale jemnou pleť to může podráždit.
  • Pokud trpíte na popraskané žilky, tak si horkou lázeň raději odpusťte.
  • Teplá voda vysušuje, tak se nezapomeňte pořádně namazat.

A jakou přísadu si vybrat do koupele, když vám jde hlavně o krásu? Určitě růžovou koupel od Weledy. Růže s Weledou totiž působí jako elixír krásy, především na starší a suchou pleť, kterou revitalizuje a regeneruje. Stejně tak i růžová kulička do koupele od Ceano nejen krásně voní, ale také promašťuje a pečuje o pokožku. Přísady do koupele pro krásu vybírejte nejen podle vůně, ale také podle typu pleti. Takže pro suchou vezměte růže, pro mastnou a problematickou levanduli, pro citlivou pak třeba mango.