Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kyselina hyaluronová - přírodní omlazující zázrak?

Kyselina hyaluronová - přírodní omlazující zázrak? Kyselina hyaluronová má vynikající hydratační a regenerační účinky.
Jana Konečná
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Co vykouzlí kyselina hyaluronová s vaší pletí?

Co vykouzlí kyselina hyaluronová s vaší pletí? zdroj: shutterstock.com

S postupujícím věkem se snižuje množství kyseliny hyaluronové a dalších nezbytných látek v organismu. Samozřejmě nelze určit jasný začátek, nicméně okolo dvacátého roku pokles pomalu započne a je potřeba pleti dodávat potřebnou péči. Pleť doslova vadne, zpomaluje se její regenerační činnost, šedne a ztrácí typicky mladistvou barvu a tvoří se na ní vrásky. Jednou z omlazujících možností je tak i využití kyseliny hyaluronové.

Pokožku vypne

Povrch pokožky je zespodu podpírán vlákny kolagenu a elastinu. Ty tvoří síť, ve které jsou prostory vyplněné vodou, bílkovinnými komplexy a KH. Také stimulují tvorbu kolagenu, takže pomalu ale jistě pleť zpevňují a celkově omlazují.

Vrásky vyhladí

S okamžitým, avšak dočasným efektem, kdy pleť v podstatě nasákne vodou jako houba a drobné nerovnosti se na krátkou dobu zjemní. Pokud se jedná o nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou ve vyšší koncentraci, funguje na dlouhodobějším efektu – zázraky se neprojeví okamžitě, ale po delším používání si všimnete, že se z pleti ztrácí drobné vrásky a další se již netvoří.

Hydratuje

Váže na sebe vodu, kterou pak pleť podle potřeby využívá. Dopřejte své sluncem vysušené pleti extra hydratační kúru a trochu ji po létě rozmazlete.

Pleť projasní

Vláha, kterou zprostředkovává kyselina hyaluronová, nechává pleť doslova rozkvést. Dehydratovaná pleť se totiž často pozná právě podle našedle nezdravé barvy.

Strie a jizvy redukuje

KH totiž předchází nežádoucímu hromadění kolagenu na jednom místě, strie a jizvy. Ten může způsobit, že kůže vytvoří nevzhledné vystouplé jizvy.

Dezinfikuje a ochraňuje

Aktivně bojuje proti volným radikálům a chrání tak kožní buňky před poškozováním a předčasným stárnutím. Kožní buňky před ohrožením škodlivými bakteriemi – redukuje tak vznik nejen kožních nedokonalostí.

Související produkt
Rozjasňující sérum s moruškou, Glow Coctail 25 ml
MOSSA / 359 Kč
Sérum plné výtažků z bobulového ovoce obsahuje také jojobový olej či kyselinu hyaluronovou. Pomáhá zesvětlovat nežádoucí pigmentaci pleti, celkově ji rozjasní a dodá jí vitaminy či antioxidanty.
Detail produktu