Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

(Ne)obyčejné sprchové gely? Jdeme na to!

(Ne)obyčejné sprchové gely? Jdeme na to! zdroj: shutterstock.com

Se sprchovými gely je potíž. Hlavně pokud máte citlivou a suchou pokožku. Běžné sprchové gely totiž vysušují. Ty z drogérky obsahují velké množství sulfátů, to aby pěkně pěnily. Ty z parfumérií na tom nejsou o moc lépe. Navíc i přírodní varianty občas vysušují a jejich hlavním cílem je umýt do čista i dočista.

Pokud tedy máte citlivou a suchou kůži, tak najít ten správný sprchový gel může být výzva. Docela určitě byste měli zapomenout na cokoliv s obsahem sulfátů (ve složení INCI hledejte výraz sulfate a zkratky jako SLS nebo SLES). A možná zapomeňte úplně na sprchové gely. Místo toho vyzkoušejte sprchové krémy! Třeba ty od Weledy. Ty umyjí a navíc obsahují výživné přírodní látky, které se postarají o hydrataci a hebkost suché pokožky. Problém je tak už jen jediný. Který tedy vybrat?

Přejít na sekci článku:

Když potřebujete opravdu jemně

Když potřebujete opravdu jemně zdroj: shutterstock.com

Jděte na to s mandlemi! Mandlový olej je svou jemností pověstný. Je vhodný pro citlivou pokožku. Je vhodný pro úplně ty nejmenší děti a novorozence. Je vhodný i pro přesušenou pokožku. A najdete ho v množství větším než velkém u mandlového sprchového krému od Weledy. To vlastně není ani sprchový gel, to je spousta mandlového oleje, trošku glycerinu a bambuckého másla. K tomu je přidané jen trošku mycích složek a výsledkem je výživná nirvána pro suchou kůži s vůní marcipánu.

Jděte na to s rakytníkem! Rakytníkový olej je zase vitaminovou bombou. Pokožku tak nejen vyživuje, ale také posiluje, dodává jí vitamin C a další důležité látky, díky kterým může kůže zazářit krásou. Cukerné tenzidy jemně umývají a zbavují kůži nečistot, zatímco sezamový a rakytníkový olej bojují proti vysušování a podporují přirozenou hydrataci. Rakytníkový sprchový krém od Weledy navíc úžasně voní.

Související produkt
Mandlový sprchový krém na citlivou pokožku 200 ml
Weleda / 230 Kč
Mandlový sprchový krém je obzvlášť vhodný pro pravidelnou péči o citlivou pokožku. Spojení mandlového oleje s bambuckým máslem a rostlinnými tenzidy jemnou pleť účinně myje bez nežádoucího podráždění.
Detail produktu