(Ne)obyčejné sprchové gely? Jdeme na to!

(Ne)obyčejné sprchové gely? Jdeme na to!zdroj: shutterstock.com

Se sprchovými gely je potíž. Hlavně pokud máte citlivou a suchou pokožku. Běžné sprchové gely totiž vysušují. Ty z drogérky obsahují velké množství sulfátů, to aby pěkně pěnily. Ty z parfumérií na tom nejsou o moc lépe. Navíc i přírodní varianty občas vysušují a jejich hlavním cílem je umýt do čista i dočista.

Pokud tedy máte citlivou a suchou kůži, tak najít ten správný sprchový gel může být výzva. Docela určitě byste měli zapomenout na cokoliv s obsahem sulfátů (ve složení INCI hledejte výraz sulfate a zkratky jako SLS nebo SLES). A možná zapomeňte úplně na sprchové gely. Místo toho vyzkoušejte sprchové krémy! Třeba ty od Weledy. Ty umyjí a navíc obsahují výživné přírodní látky, které se postarají o hydrataci a hebkost suché pokožky. Problém je tak už jen jediný. Který tedy vybrat?

Přejít na sekci článku:

Když potřebujete opravdu jemně

Když potřebujete opravdu jemnězdroj: shutterstock.com

Jděte na to s mandlemi! Mandlový olej je svou jemností pověstný. Je vhodný pro citlivou pokožku. Je vhodný pro úplně ty nejmenší děti a novorozence. Je vhodný i pro přesušenou pokožku. A najdete ho v množství větším než velkém u mandlového sprchového krému od Weledy. To vlastně není ani sprchový gel, to je spousta mandlového oleje, trošku glycerinu a bambuckého másla. K tomu je přidané jen trošku mycích složek a výsledkem je výživná nirvána pro suchou kůži s vůní marcipánu.

Jděte na to s rakytníkem! Rakytníkový olej je zase vitaminovou bombou. Pokožku tak nejen vyživuje, ale také posiluje, dodává jí vitamin C a další důležité látky, díky kterým může kůže zazářit krásou. Cukerné tenzidy jemně umývají a zbavují kůži nečistot, zatímco sezamový a rakytníkový olej bojují proti vysušování a podporují přirozenou hydrataci. Rakytníkový sprchový krém od Weledy navíc úžasně voní.