Ovocné léto u vás v koupelně

3,7 5
11

Přejít na sekci článku:

Objevte kouzlo ovsa!

Spáleninyzdroj: shutterstock.com

V létě je pokožka namáhaná především sluncem, větrem nebo slanou mořskou vodou. Horké počasí zase způsobuje nadměrné pocení, což také může podráždit citlivou pokožku. O to důležitější je podpořit regeneraci a přirozenou obnovu kůže. Zkuste využít zázračné vlastnosti ovsa. Výtažky z ovsa zklidňují podrážděnou pleť, dokáží uklidnit začervenání a stejně jako aloe vera jsou vhodné pro opálenou i spálenou pokožku.

BIOtip! Přestěhujte ovesné vločky z kuchyně do koupelny. Obyčejné ovesné vložky můžete použít jako domácí kosmetiku velmi snadno. Nejlépe využijete vločky mleté, které při namočení okamžitě uvolňují své blahodárné účinky, navíc se s nimi i snadněji manipuluje. Zkuste je smíchat s malým množstvím vody a dopřejte si peeling celého těla. Nebo mleté vločky přisypte do vany plné horké vody, ovesná koupel zklidní pokožku a dopřeje jí relaxaci. Z vloček můžete připravit i pleťovou masku, smíchejte je s jogurtem nebo s medem, naneste na obličej, nechte působit 20 minut a smyjte.

Výživné účinky ovsa nabízí i Balzám na rty proti stárnutí s ovsem Dizao. Ten kromě rostlinných olejů, vosků a přírodních másel, obsahuje právě i výtažky z ovsa. Oves podporuje regeneraci, přispívá k dlouhodobému omlazení a vypnutí jemné pokožky rtů. Zklidňuje podrážděnou a popraskanou citlivou kůži rtů, zatímco další přírodní složky tohoto balzámu pronikají do jemné pokožky a hloubkově hydratují.