Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Březový sprchový peeling Weleda

Recenze: Březový sprchový peeling Weleda zdroj: shutterstock.com

I když se říká, že většina mužů ani neví co to je celulitida a jak vypadá, my ženy s ní každoročně trpíme. Minimálně v létě, kdy zkracujeme sukně a odhalujeme nohy. Ať si mužská část populace říká co chce, ona ta povadlá nepěkná pokožka na stehnech, zadku a kdo ví kde ještě na sebevědomí moc nepřidá. A tak ať už chlapi o existenci celulitidy ví nebo ji prostě jen ignorují, my každoročně vyrážíme do boje. Krémy, masáže, studená sprcha a v neposlední řadě také cvičení a zdravější jídelníček. Ale ne vždy a ne u každého to zabere, někomu se podaří vymýtit celulitidu rychle a jednou pro vždy, ale někdo zpozoruje jen malé změny k lepšímu.

Ať už máte zkušenosti s celulitidou jakékoliv, určitě mi dáte za pravdu, že jednou z nejúčinnějších, nenáročných a také nejméně bolestivých metod je peeling. Jemná mechanická zrníčka totiž rychle a viditelně obrušují suché pleťové buňky, zlepšují prokrvení pokožky a tím pádem i její vzhled. Kůže se rychleji a snadněji regeneruje, je pružnější, odolnější a pevnější. Tento efekt je při každodenním použití dostaví celkem rychle, řekla bych že v řádu dnů. A navíc zcela bezbolestně.

Vhodný peeling proti celulitidě by měl být účinný a přesto jemný, aby pokožku při pravidelném použití zbytečně nepodráždil a nepoškodil. A taky by měl obsahovat i něco víc, než jenom hrubá zrníčka. Třeba takovou břízu, která je hotovým pokladem při boji s povadlou pomerančovou kůží. Březové lístky na jaře jsou plné antioxidantů a dalších látek, které podporují přirozenou regeneraci pokožky, posilují ji a podporují vyplavování škodlivých látek usazených v těle. A proto právě břízu pozvala Weleda do svého sprchového březového peelingu.

Recenze: Březový sprchový peeling Weleda

Kromě extraktů z břízy obsahuje sprchový peeling i výtažky z rozmarýnu, který má skvělé prokrvující účinky, rostlinné oleje, které pokožku vyživují a pak samozřejmě částečky včelího a karnaubského vosku pro velice jemný a přitom důsledný peeling. Technicky vzato, je to vlastně takový sprcháč s drobnými zrníčky, takže je doslova žádoucí jej používat denně.

Sprchový peeling má hutnější až našlehanou konzistenci, rozhodně vám z tuby nevyteče a lze jej tak snadno dávkovat. Vůně je díky bylinným extraktům a kombinaci éterických olejů osvěžující, kořeněná a povzbudivá. A stejné účinky má peeling i na pokožku. Chce jej ale používat opravdu denně a důsledně vždy několik minut masírovat krouživými pohyby směrem k srdci, aby se ve svrchních vrstvách pokožky řádně rozproudila krev a se podpořila činnost lymfatického systému. Peeling je opravdu jemný, neškrábe ale na druhou stranu cítíte příjemnou masáž a ‘že to něco dělá’.

Už dříve jsem s úspěchem používala obyčejné tělové peelingy i na celulitidu, takže jsem byla zvědavá, co s touhle pomerančovou kůží udělá peeling přímo k tomuto určený. Výsledek jsem cítila hned po pár použitích. Nejsem si jistá, jak moc byl vidět, ale minimálně jsem cítila markantní rozdíl na dotek. Citelně jemnější, hladší a vláčnější pokožka. Zhruba po dvou týdnech se přidala i pružnost a takový ten zdravý pěkný vzhled. Jako jemná miminkovská pokožka, projasněná, s takovou tou pěknou zdravou barvou.

Když účinky porovnám s klasickým peelingem, jsou přeci jenom lepší. Může za to ta bříza a rozmarýn? Můžou za to rostlinné oleje? Nebo snad éteráky? Tak nebo tak, březový sprchový peeling je prostě účinný. Pokožku viditelně zjemní a posílí, jak na dotek, tak i na pohled. Nejlepší samozřejmě je, pokud peeling ještě doplníte zdravějším jídelníčkem, pravidelným pitným režimem a pohybem, ale když na nic výše zmíněného nemáte čas, i ten peeling postačí a za pár dnů můžete směle odhalit nohy.

Související produkt
Březový sprchový peeling 150 ml
Weleda / 230 Kč
Jemný peeling regeneruje a zjemňuje pokožku trpící celulitidou. Lehkou masáží se zlepší prokrvení pokožky a činnost lymfatického systému.
Detail produktu