Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S přírodou ve sprše

S přírodou ve sprše Jaké to je s přírodním sprchovým gelem?
Hana Bartušková
5,0 5
1

S přírodou ve sprše zdroj: shutterstock.com

Pokud uvažujete, že svou běžně používanou kosmetiku nahradíte tou s čistě přírodním složením, tak začít u tělové péče se přímo nabízí. Sprchový gel nebo tělové mléko totiž spotřebujete rychle. Hlavně sprchové gely se v některých koupelnách střídají častěji než hradní stráže. Nevíte, na co se připravit? A překvapí vás přírodní sprchový gel něčím? Bojíte se, že vám přírodní tělové máslo nesedne? Tak se nebojte a čtěte!

Přejít na sekci článku:

Hlavně hodně pěny

Hlavně hodně pěny zdroj: shutterstock.com

Víte, co je největším problémem chemických sprchových gelů? Vysoký obsah SLS (Sodium Laureth Sulfate) nebo SLES (Sodium Laureth Ether Sulfate). SLS a SLES patří k nejčastěji používaným chemickým pěnidlům, najdeme je v mýdlech, sprchových gelech, v šamponech nebo v pěně do koupele. Jsou levná a opravdu účinná, vykouzlí hory pěny na počkání. Přesně té krásné nadýchané pěny, která umyje všechnu nečistotu z vlasů, těla nebo rukou a která nás tak baví v horké vaně.

SLS i SLES jsou levné a velmi jednoduché na výrobu, a tak se přidávají nejen do kosmetických produktů, ale můžeme je najít i v čistících prostředcích v domácnosti, jejich hlavní výhodou je skutečnost, že mají velmi silnou odmašťující schopnost, narušují vrchní vrstvu špíny a díky tomu odstraní jakoukoliv nečistotu rychle a účinně. Velkou nevýhodou ovšem je, že stejně jako jar s vysokým obsahem SLS odstraní jakoukoliv mastnotu a špínu ze špinavého nádobí, tak i sprchový gel se SLS odstraní veškerou svrchní vrstvu kůže. Opravdu chcete mít pokožku tak dočista čistou?

Díky těmto svým silným odmašťujícím schopnostem SLS vysušuje a dráždí pokožku. Přispívá k narušování vrchní ochranné vrstvy kůže a zbavuje ji přirozené lipidové vrstvy. Pokožka na to většinou reaguje extrémním vysušením, podrážděním, začervenáním nebo vznikem ekzému. SLS přispívá ke zhoršování stavu pokožky, nepřirozeně ji odmašťuje, má výrazné dehydratační účinky. V šamponech může být zodpovědné i za vznik lupů nebo vypadávání vlasů. Opravdu se chcete umývat takovým sprchovým gelem?