Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S přírodou ve sprše

S přírodou ve sprše Jaké to je s přírodním sprchovým gelem?
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Sprchový gel nebo snad olej?

Sprchový gel nebo snad olej? zdroj: shutterstock.com

Přírodní sprchové gely neobsahují SLS ani SLES. To má dva důsledky, první z nich je vyloženě pozitivní, přírodní sprchové gely nevysušují ani nedráždí pokožku. Obsahují cukerné nebo rostlinné tenzidy, které jemně narušují strukturu špíny a odstraňují ji z kůže. Na rozdíl od průmyslových pěnidel nevysušují a nezbavují pokožku přirozeného ochranného filmu. Přírodní složení sprchových gelů je šetrné a tak jemné, že je vhodné i pro citlivou pokožku.

Na druhou vlastnost přírodních sprchových gelů si budete muset zvyknout. Nepění. I když cukerné nebo rostlinné tenzidy odstraňují špínu a nečistoty stejně účinně jako SLS nebo SLES, tak pěnu k tomu nepotřebují. Bohatého nadýchaného obláčku pěny se s přírodním složením nejspíš nedočkáte. To ovšem v žádném případě neznamená, že by takový sprchový gel byl méněcenný. Pokožku totiž umyje stejně dobře bez zbytečného vysušování. Pokroky ve výrobě přírodní kosmetiky navíc v posledních letech tento “nedostatek” dokáží postupně eliminovat a v dnešní době už najdeme i sprchové gely s přírodním složením, které vám zážitek s pěnou nabídnou. Hledejte u Dr.Bronner’s, Coslys nebo Faran.

A to není vše! Sprchové gely také obsahují další výživné látky, takže pokožku nejen umyjí, ale i vyživují a zabraňují její dehydrataci. V přírodních sprchových gelech můžete najít velký podíl rostlinných olejů nebo Aloe vera gelu, které dokáží uzamknout vodu v hlubších vrstvách pokožky, a dokonale tak hydratují. Že vám to nestačí? Sáhněte po sprchových olejích nebo mycích krémech. Ty jsou z velké části tvořeny právě oleji, které pokožku umyjí a také pohladí svým výživným složením.

Související produkt
Sprchový olej rakytník pomeranč 125 ml
Saloos / 177 Kč
Rakytníkový extrakt má hojivé vlastnosti a přispívá k regeneraci pokožky. Příznivě působí na různé kožní potíže, zklidňuje a podporuje regeneraci pleti. Pomerančová silice dodává svěží vůni citrusů.
Detail produktu