Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

100% přírodní, veganská a zero waste kosmetika Ben & Anna

zdroj: Ben & Anna

Ben & Anna je značka produktů založených čistě na přírodních ingrediencích, která vznikla díky dvěma veganům, prchnoucích z berlínské džungle do klidu německého venkova, kde se dali na výrobu vlastní přírodní kosmetiky. Tak spatřily světlo světa deodoranty v nápaditých plastových i papírových obalech, které jsou jen třešničkou na dortu celého portfolia.

Kdo je Ben a Anna?

Ben a Anna jsou mladí sympatičtí manželé, zapřísáhlí vegani a milovníci přírody, kteří se po 25 letech života v rušném a kontrastů plném Berlíně rozhodli přestěhovat na klidnější místo na venkově v Severním Hesensku. Přestože si oba užívali výhod metropole, nakonec si uvědomili, že byli chyceni do víru velkoměstského života, ze kterého se chtějí vymanit a nastolit změnu. Z hlediska retrospektivního pohledu to byla právě Anna, kdo začal zpochybňovat jejich dosavadní způsob života a velkou měrou se začala zajímat o zdravý životní styl.

Začalo to přírodními deodoranty

Zdravého životního stylu se samozřejmě týkala i otázka kosmetiky. Kdo chce zdravě žít, chce o sebe i zdravě pečovat. Na trhu však nenašli tu pravou kosmetiku, která by splňovala jejich požadavky. Složení zejména konvenčních produktů jim přišlo příliš složité a ne zcela transparentní. To pro ně bylo, jakožto vyznavače zdravého životního stylu a ochranitele životního prostředí, velice frustrující. Za zvláště alarmující však považovali fakt týkající se hliníkových solí obsažených v běžných deodorantech, způsobujících rakovinu prsu. Jelikož oba používali klasické deodoranty téměř denně, strávili dlouhou dobu hledáním nového deodorantu, který by splňoval jejich očekávání.

Jejich kritérii byly přírodní přísady, veganské a bez krutosti. Po několika měsících marného hledání se rozhodli vytvořit vlastní sérii. Výsledkem je zcela nový druh deodorantu, který je založen na přírodním bikarbonátu a je veganský. Pro Bena a Annu je to skutečná srdeční záležitost: deodorant, který vám nezpůsobuje žádné nepohodlí, je založen pouze na přírodních složkách a neobsahuje hliník ani parabeny, ale přesto reguluje transpiraci.

Inovativní složení

Přírodní kosmetika a deodoranty už samozřejmě na trhu byly. Ale buď nepomohli regulovat transpiraci, nebo měli mírné až střední nedostatky v aplikaci. U produktů Ben & Anna je tomu jinak a na to jsou tvůrci obzvláště pyšní. Jejich konzistence není lepkavá ani mastná a nedrolí se. Kromě toho vás směs hydrogenuhličitanu, výtažku z šípku a bambuckého másla chrání před vlhkostí a zápachem. Pouze s mocí přírody a bez jakýchkoliv chemikálií. Svému malému projektu věnovali hodně úsilí i času a nějakou dobu trvalo, než byli s výsledky náležitě spokojeni, zejména s ohledem na různé vůně. Trpělivost a píle se jim ale nakonec vyplatily a jejich způsob smýšlení z nich v konečném důsledku dělá sociální vzory.

Deodoranty Ben & Anna jsou nejen čistě veganské, ale také hrdě nesou označení NaTrue. Každý z deodorantů má pečlivě promyšlenou recepturu s bambuckým máslem či rostlinnými oleji, jež o citlivou pokožku podpaží zároveň pečují. Parfemaci jim dodávají čisté esenciální oleje.

Mimo jejich vlajkové produkty - veganské deodoranty, najdeme v sortimentu Ben &  Anna také zero waste ústní péči zahrnující zubní pasty, zubní pasty v tabletách a zubní prášky, šampony či sprchové gely v tabletách.

Nejdůležitějším aspektem pro nás je, že pomocí našeho deodorantu můžeme ostatním lidem skutečně pomoci žít o něco zdravěji než dříve.

- Ben & Anna -

WHITE ZUBNÍ PASTA 100 ML

Poprvé jsem měla tu čest vyzkoušet jinou než "tubovou" zubní pastu. V balení najdete skleněnou dózičku s krémem a bambusovou špachtličku.

Textura a chuť se neliší od klasických zubních past – je pepermintová, báječně osvěžuje dech a zanechává v ústech příjemný pocit. Na co jsem si musela trošku zvykat, byla aplikace. Víčko jsem nechávala už permanentně odšroubované a vždy jsem ho jen odklopila, špachtličkou na kartáček nanesla dostatečné množství "krému", špachtličku očistila o okraje dózičky a opět zakryla víčkem.

Pokud jste milovníci kávy nebo čaje, tak má pasta lehké bělící účinky.

ZUBNÍ PRÁŠEK SKOŘICE 45 G

Zubní prášek jsem zkoušela poprvé a musím říct, že jsem byla nečekaně mile překvapená. Prášek sice nepění jako klasická zubní pasta, což je při čištění zubů celkem nezvyk, nicméně neznamená to, že by tím ztratil na účinnosti a efektivitě. Naopak. Zuby vyčistil do hladka a zanechal příjemně svěží dech a díky skořicovému prášku má nejen antibakteriální účinky, ale i příjemnou vůni.

Jemňoučký prášek snadno naberete bambusovou špachličkou, která je součástí balení a dáte na kartáček.

Prášek vám vydrží opravdu dlouhou dobu a po jeho spotřebování můžete využít skleněnou dózu s praktickým šroubovacím víčkem například k uchování drobností, šperků nebo si z ní udělat originální květináček.