Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Almara Soap - více než mýdla

mýdla almara soap s květy zdroj: Almara Soap

V Almara Soap ctí návrat k tradici. Vyrábí totiž mýdla tradiční metodou za studena a od roku 2019 se zabývají i výrobou přírodní kosmetiky. Do svých produktů napoužívají žádné prefabrikované suroviny, jako parabeny, sulfáty a jiné, pouze rostlinné oleje nejvyšší kvality. Díky tomu jsou mýdla (i kosmetika) vždy čerstvá, autentická, originální, pečlivě zpracovaná. Kreativitě meze nekladou. Při tvorbě unikátních mýdel se inspirují nejčastěji v přírodě a na cestách. Každé z nich má jinou recepturu obohacenou o bylinky a další přírodní suroviny. Svou hravostí vnesou plno zábavy do každé koupelny! 

Láska na první pohled

Almara Soap není obyčejná mýdlárna. Jejich mýdla jsou už na první pohled jiná, tvořena s láskou a vášní, reflektujících se v designu každého jednoho z nich: tvary, vůně, barvy… Tato mýdla vznikají tradiční metodou za studena, prověřenou mnoha staletími výroby, ale nejsou stejná jako jiná přírodní mýdla. Už na dálku z nich přímo sálá energie přírody, hrají všemi barvami jako sladké zákusky ve vitríně a lákají doslova k nakousnutí. Podlehnete jim také?

Vyberte si mýdlo na míru

V mýdlárně vyrábí dvě stálé edice: přírodní a fancy a vedle nich limitované sezónní kolekce.

  • Přírodní - nosnou složkou těchto mýdel jsou funkční rostlinné oleje lisované za studena, 100% esenciální oleje a bylinkové výluhy. Jako barvivo jsou použity jíly, oves, henna, kakao a další. Tato mýdla mají různé receptury podle účelu, za kterým jsou vyrobena: mýdla pro suchou nebo ekzematickou pokožku a mýdla pro mastnou až aknózní pokožku.

  • Fancy - hravá barevná mýdla pro normální, bezproblémovou pleť. Voní po ovoci nebo exotických parfémech a i přes svou výraznější vůni stále poskytují šetrnou péči pokožce, jemně pění a zanechají ji krásně provoněnou a hebkou. Pestrost barev mají na svědomí minerální pigmenty (mica, oxidy, ultramaríny, oxid zinečnatý) nebo kakao či med.

Proč za studena?

Mýdlo vzniklé metodou za studena je produkt, který lidé používají už od nepaměti. Takové mýdlo si zachovává  všechny výživné látky použitých, čistých surovin. Vzniká smícháním zásady s funkční olejovou složkou spolu s dalšími přísadami, kdy se vzniklá hmota nechá ztuhnout ve formě. Přirozeně vzniklý glycerin spolu s oleji a dalšími rostlinnými výtažky šetrně pečují o pokožku.

Složení čisté jako sama příroda

Až přírodní mýdlo vyzkoušíte, sami uvidíte - tedy vlastně pocítíte - ten rozdíl. Nevysušují, vyživují a zanechávají pokožku znatelně jemnější narozdíl od obyčejných, glycerinových mýdel. Po koupeli s přírodním mýdlem ani nebudete potřebovat tělové mléko nebo krém.

Mýdla jsou navíc balena jen v nejnutnějších obalech z recyklovaného papíru nebo znovupoužitelných skleničkách.

Přírodní mýdlo si žádá speciální péči

Aby vám přírodní mýdlo déle vydrželo, doporučujeme pořídit si speciální mýdlenku (nejlépe dřevěnou či keramickou) s odtokovými dírkami. Mýdla jsou díky obsahu olejů totiž náchylnější k rozmáčení.

Běžná trvanlivost přírodních mýdel je cca 1 rok. Narozdíl od konvenčních mýdel nejsou napěchovaná chemickými konzervanty, proto mohou rychleji žluknout. Sledujte proto jejich trvanlivost a pokud možno spotřebujte co nejdříve po zakoupení. Jedna kostka vám vydrží zhruba 3 - 4 týdny, záleží na četnosti mytí.

 

Na vlastní kůži:

almara soap suroviny zdroj: Almara Soap

Almara Soap Pleťový olej Purity

Pleťový olej na mastnou pleť Purity

Olejíček speciálně namíchaný pro potřeby mastné pleti má skleněnou lahvičku s pipetou, stačí ho nanést jen pár kapek. Báječně se roztírá a jemně voní po bylinkách. Nanášela jsem ráno a večer na očištěnou pleť.

Po pravidelném používání se mi trochu zklidnilo akné, olej se ale nevstřebával úplně, takže jsem měla přes den pořád trochu mastnou pleť. Dala jsem tedy přednost lehkým krémům a olej používala jen na noc. Ráno po probuzení vypadala pleť svěží a jemná.

Mýdlo Wild Rose

Mejdlíčko v pastelově modré barvě je už na pohled tak krásné a něžné, že si ho zamilujete. Zdobí ho papírová etiketa značky a svrchu sušené květy. Dohladka zpracovaný povrch mě nutil ho neustále “osahávat”. 

Mýdlo jsem používala vždy večer při sprchování, zamilovala jsem se do jeho vůně.

Po namočení jemně pění i přesto, že se jedná o přírodní produkt bez tenzidů a jiných složek. Po opláchnutí byla moje pokožka nádherně provoněná a co je hlavní, nebyla vysušená. 

Almara Soap Mýdlo Wild Rose