Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biodynamická péče o pleť s Aeos

Biodynamická péče o pleť s Aeos zdroj: Aeos

Filozofie značky Aeos je jednoduchá. Věří, že tajemství dokonale krásné a zdravé pleti začíná už v nás samotných. Protože stav naší pleti je jen odrazem našeho dlouhodobého duševního stavu. Svůj holistický přístup ke kráse staví na absolutním celku, jehož nosnými pilíři jsou pleť, tělo, mysl a duše. 

Proto jsou jejich receptury míchány, čištěny a aktivovány pomocí špičkových odborných technologií, jež dodávají výsledným produktům jemné změkčující textury, maximální účinnost a nebeské vůně. Díky tomuto postupu pro zachování všech účinných přírodních látek zůstává pokožka hezky rozzářená - chráněná před vnějšími vlivy a procesy stárnutí. 

O Značce

Zakladateli značky jsou Vicky Wall a její spolupracovník Mike Booth, kteří se společně zamysleli, jak jít ještě nad rámec podstaty opravdu krásné a čisté pleti. Jak propojit přírodní živné síly s vědeckými poznatky, vytvořit víc, než jen organickou kosmetiku a poskytnout pleti to nejlepší v té nejčistší možné podobě a harmonii? 

Nešlo jim jen o povrchovou krásu, ale o synergii s vnitřní energií. A tak v roce 2010 vznikla značka pokročilé biodynamické pečující kosmetiky nové generace - Aeos (Active Energised Organic Skincare), která dokáže doslova zhmotnit váš sen o dokonale zářivé a zdravé pleti. 

Jakoby by byla zevnitř prostoupena jakýmsi světlem, které jí dokonale rozjasní a na dotek pak hladká, jemná a vyživená. Bez použití zástupu všemožných přípravků slibujících zázraky, bez chemikálií a syntetiky. 

Kde to vzniká

Představte si nedotčený ráj na zemi, daleko od ruchu všech velkoměst, spěchu a povrchnosti. Rozlehlé pláně šťavnaté zeleně prostoupené zlatými paprsky slunce. 

Přesně na takovém místě v Anglii se nachází farma Aeos s názvem Shire Farm a certifikací DEMETER. Na této hluboce vyživené půdě pěstují byliny, rostliny a chovají divokou zvěř a vše zde funguje v přirozené harmonii

Každá vypěstovaná ingredience je energicky obohacena tak, aby působení veškerých aktivních látek zajistilo maximální účinnost. Celý proces probíhá udržitelnými metodami prostřednictvím biodynamického zemědělství. 

O čem to celé je

Všechny rostliny jsou pěstovány na půdě bez jakéhokoliv použití umělých hnojiv a pesticidů. Takto pěstované rostliny jsou odolnější a účinnější, mají větší vitalitu, a proto mají zásadní pozitivní vliv na suroviny z nich získané

Kromě ingrediencí z vlastní farmy do svých produktů přidávají také suroviny z jiných biodynamických a organických farem z celého světa. Protože komplexní složení pečlivě vybraných surovin je vždy účinnější, než jedna samotná složka. 

Mimoto jsou produkty Aeos obohacené ještě o spagyrické esence krystalů a drahokamů, které se připravují po dobu 12 měsíců k přeměně pevného krystalu na tekutou tinkturu, která je tělu vstřebatelná.

Tyto tinktury ze spagyrických krystalů a drahokamů, barvy, kultivace ingrediencí a speciální čištění vody, posouvají výsledky na novou úroveň - díky vzorcům použitým vzorcům mají výsledné produkty přímý vliv i na duševní pohodu, která se následně odráží na stavu pleti… 

Zásadní ingredience

Produkty od Aeos

Životadárná voda

Vodu do svých receptur získávají z pozemního artézského zdroje. Narozdíl od běžné vody z vodovodu je bez jakýchkoliv fyzických či energetických kontaminantů. Po odebrání vody z pramene nastává proces čištění vírovými trubkami, kde proudí ve spirálách a tím je zbavena bakterií - stejně jako v řece.

Následuje třístupňový proces filtrace, kdy je voda vedena speciálními komorami a zbavena nadbytku kovů - přirozeně obsažených v horninách v místech, odkud vyvěrá. Poté voda opět prochází vírovími trubkami tentokrát s krystaly, které ji obohacují o pozitivní energetickou informaci a nakonec je vedena do nádrže s elektrostatickou indukcí (ESI). Tyto vibrace posilují její hydratační schopnosti.

Špaldový olej

Špaldový olej s láskou sklizený na jejich vlastní farmě si díky biodynamickému pěstování a superkritických metod extrakce CO2 zachovává své plné vlastnosti. Je obzvlášť prospěšný pro velmi suchou pokožku, předčasně stárnoucí nebo náchylnou k ekzémům. Rychle se vstřebává a umožňuje pokožce využívat maximální výhody dalších biodynamických složek Aeos receptur.

Alchymie čisté krásy - tinktury z krystalů

Aeos své receptury obohacuje o jedinečné spagyrické tinktury - tekuté drahokamy a krystaly - které vytváří přesně podle pradávných alchymistických technik. Příprava jedné takové tinktury může trvat až po dobu 12 měsíců. 

Díky tomuto postupu jsou produkty bohaté na energetickou sílu, která má přímý pozitivní vliv na tělo, duši i mysl člověka.

Čistící, léčivé a vibrační síly krystalů a drahokamů byly ctěny odjakživa. Jsou to jejich přirozené barvy a vibrační rezonance, jejichž potenciál je využíván již po mnoho let.

Na vlastní kůži

Jaké jsou produkty Aeos na vlastní kůži? To přesně jsme pro vás zjistili.

Modrá sada

Modrá sada Aeos mě ihned upoutala svým vzhledem – vypadá velmi elegantně a podle mě by byla ideálním dárkem pro každou ženu.

Všechny produkty v modré sadě jsou začleněny v 3krokovém rituálu od Aeos, který sestává z obnovení, navrácení do rovnováhy a doplnění.

V kroku obnovení se používají 4 produkty ze sady: Přírodní olejový odličovač (Cleansing Oil Dé-Maq), Dew Facial Wash, Přírodní čistící mléko (Gentle Cleansing Lotion) a Přírodní peeling pro citlivou pleť (Gentle Exfoliant).

Po aplikování všech 4 produktů byla moje pleť krásně jemná a důkladně vyčištěná, všechny navíc příjemně voní – zejména hned první čisticí olejíček.

V druhém kroku se nanášejí 2 produkty. Přírodní elixír (Energising Conditioner), který pomáhá vyrovnat množství oleje a hydrataci pokožky, a Refreshing Hydrating Mist, který hydratuje pokožku a napomáhá k lepšímu absorbování následujících produktů.

Oba přípravky krásně voní a společně pleť příjemně oživí.

V posledním kroku, doplnění, hydratujete a zjemníte pleť. Tento krok obsahuje Přírodní sérum (Realive Serum) a Přírodní výživný krém (Enriching Moisturiser). Jako ostatní produkty z řady mě překvapili svou příjemnou energickou vůní.

Rituál jsem prováděla ráno i večer. Lehce se aplikovaly a rychle vstřebávaly do pokožky. Pleť po nich zůstala krásně hebká, jemná a provoněná. Po probuzení nebyla mastná (jak obvykle bývá), ale hezky hydratovaná a stále příjemná na dotek. 

Celý rituál také posloužil jako skvělý podklad pod make-up, který se po aplikování všech produktů nanášel velmi lehce, snadno a stejnoměrně se roztíral, s čímž mívám občas problém.

Růžová sada

Startovací růžová sada Aeos mě zaujala už svým designem. Všechny miniatury (3 ml) produktů jsou zabalené v krásné krabičce, která se perfektně hodí i jako dárek k Vánocům nebo jiné příležitosti.

Složení je opravdu vymazlené. Co mě ale ohromilo, je fakt, že produkty obsahují ručně připravované tinktury z drahých kamenů a krystalů, ve kterých se přirozeně ukrývá energetická aktivita, která poté působí i na naše energetická pole.

Mými největšími favority se staly:

Olejový odličovač s avokádem, opuncií a kadidlem, který nádherně voněl a skvěle odstranil z pleti všechny nečistoty.

Podobně na tom byl i Dew Facial Wash, který byl trošku tekutější než jsem čekala, ale po chvíli vytvořil příjemnou pěnu a pleť krásně vyčistil.

Další skvělou záležitostí byl Refreshing Hydrating Mist, který jsem s oblibou používala hlavně v práci, kdy mi během sezení za monitorem dost často pnula pleť.

A poslední favoritem bylo Sérum s opuncií, růži a kyselinou hyaluronovou. To obsahuje například esence z drahých kamenů opálu, ametusu, čaroitu, tyrkysu, smargdu, křišťálu a chryzoprasu. Tato kombinace pomáhá omlazovat pleť a harmonizovat emoce. Kyselina hyaluronová zase zjemňuje vzniklé vrásky a hydratuje pleť.

 

Pečujte o svou pleť s produkty od Aeos: