Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Karma Mama: Poctivá organická kosmetika pro děti a budoucí maminky

karma mama produkty zdroj: Karma Mama

Karma Mama je holandská značka svědomité péče o pokožku těch nejmenších a budoucích maminek. Vychází z přesvědčení, že jen to nejčistší, co nám příroda v podobě rostlinných ingrediencí nabízí, je pro nás mnohem cennější a přínosnější, než syntetické náhražky. Že méně je někdy více a pouze přírodní produkty obsahují účinné vzorce, kterým můžeme důvěřovat a které skutečně fungují. 

Receptury produktů Karma Mama jsou podpořeny silou těch nejvzácnějších ingrediencí organické kvality. Mezi takové se řadí třeba kokosový olej, zázračná aloe vera, nedocenitelný jojobový olej nebo oblíbené bambucké máslo

Malosériová výroba - záruka čerstvosti 

Produkty od Karma Mama

Všechny šarže výrobků produkují jen v malém množství, takže jsou vždy zárukou čerstvosti a čistoty a vy tak s klidným srdcem přesně víte, co používáte. Jsou 100% bez obsahu syntetických látek - nenajdete v nich žádné  parabeny, silikony, konzervanty, sulfáty, ani umělá barviva či parfemace.

Svěží, přirozené a něžné vůně se šťavnatými ovocnými podtóny jim dodávají nejcennější esenciální oleje. Své produkty samozřejmě nikdy netestují na zvířatech. 

Kromě toho, že Karma Mama produkuje smysluplné výrobky pro přirozenou a vyživující pleťovou péči pro děti i dospělé, také podporuje charitu Friends International, která je věnována pomoci komunitám v Thajsku, Kambodži, Laosu a Indonésii.

Harmonické vzorce receptur, obohacené o neskrývanou vášeň tvůrců, vznikají v Holandsku, poté jsou produkty vědomě zpracovávány v Thajsku, kde spolupracují s malým rodinným podnikem. Každý jeden z členů této komunity je neustálým zdrojem vášně a inspirace a se vší pokorou ctí naší planetu jako takovou.

Příběh značky

Ačkoliv se příběh značky Karma Mama začal psát teprve v roce 2018, už za tak krátkou dobu ušla poměrně dlouhý kus cesty. Je důkazem toho, že pokud si jdete za svými sny, nic není nemožné.

Podle slov zakladatelky jde o příběh “Jak se ze semínka stala rostlinka”. Vždy se zajímala o možnosti přírodní a botanické péče o pleť a i ona sama dříve používala konvenční přípravky, po kterých se její pokožka necítila dostatečně uspokojená. Zkrátka věděla, že potřebuje “něco lepšího”. Proto se začala víc do hloubky zajímat o složení produktů.

V čem tkví problém? Co chybí nebo naopak přebývá? Dlouhé seznamy ingrediencí, nepřesné záruky bezpečnosti konvenční kosmetiky a omezená dostupnost přírodních alternativ pro ni byly neustálým bojem, rozhodla se tedy vytvořit vlastní.

Zakladatelka Karma Mama

A tak se zrodila Karma Mama: Přírodní a organická značka péče o pleť navržena tak, aby uspokojila potřeby pyšných maminek i jejich miminek.

Cesta při hledání čistých, výživných a účinných receptur ji zavedla do Jihovýchodní Asie. Zde vkročila na nedotčené pobřeží Thajska a okamžitě věděla, že objevila něco mimořádného. 

Země ji překvapila mimořádně bohatým množstvím ingrediencí, jakými jsou třeba panenský kokosový olej, aloe vera, gotu kola a další, na aktivní látky bohaté ingredience, než si kdy vůbec dokázala představit.

Poté se díky společnému příteli seznámila s fyto-kosmetologem specializujícím se na aromaterapii a společnými silami začali s formováním rostlinných receptur obsahujících za studena lisované oleje a rostlinné extrakty té nejvyšší kvality

Během tohoto dobrodružství poznala dvě tváře jihoasijského regionu: na jedné straně to byly vřelé úsměvy místních, kýčovitě malebné břehy a krásná, exotická příroda, na straně druhé drsná realita milionu dětí, které denně čelí nedostatečné lékařské péči, boji v právu o vzdělání a nebezpečí, že se stanou oběťmi nelegálního obchodu s dětmi.

Těhotná žena držící v ruce produkt od Karma Mama

Proto dala značne název Karma Mama, který vychází z podstaty všeho, za čím si Leonie stojí. Komunitní značka nabízí maminkám a jejich dětem čistou a organickou péči o pleť a zároveň podporuje matky, děti a rodiny, které to nejvíce potřebují.

Od okamžiku uvedení Karma Mama na trh v roce 2018, bylo spojení s renomovanými organizacemi podporující významné projekty, například Friends International, prioritou číslo jedna.

Z každého prodaného produktu přispívá Karma Mama na podporu těchto projektů. Navíc zakoupením libovolného produktu se i vy můžete stát přímou podporou spravedlivých mezd pro místní ženy a podniky. 

Přeji vám lásku & štěstí dnes i navždy. Leonie X.”

Naše postřehy:

All-over mycí krém a Comfort cream tělový krém od Mama Karma

KARMA MAMA GENTLE ALL-OVER WASH PŘÍPRAVEK NA MYTÍ TĚLA I VLASŮ PRO DĚTI A MIMINKA 250 ML

Mycí gel s bio extraktem z aloe vera je určen pro mytí těla i vlásků, což považuji za velkou výhodu.

Na důkladné mytí stačí znatelně menší množství, než jsem zvyklá u konkurenčních výrobků.

Gel obsahuje zklidňující heřmánek a šetrné tenzidy rostlinného původu, tudíž je vhodný pro děti už od narození.

Pokožku nijak nedráždí ani nevysušuje. Vlásky zůstanou po umytí hezky jemné, provoněné a nejsou splihlé.

KARMA MAMA GENTLE ALL-OVER WASH PŘÍPRAVEK NA MYTÍ TĚLA I VLASŮ PRO DĚTI A MIMINKA 250 ML
KARMA MAMA COMFORT CREAM TĚLOVÝ KRÉM PRO DĚTI A MIMINKA 250 ML

KARMA MAMA COMFORT CREAM TĚLOVÝ KRÉM PRO DĚTI A MIMINKA 250 ML

Tělový krém s obsahem kokosového a jojobového oleje je opravdu výživný a přes svoji hutnější krémovou konzistenci se do pokožky překvapivě rychle vstřebává.

Sama ho používám na ruce a musím říct, že po něm zůstávají příjemně hebké, voňavé a bez pocitu vysušení i několik hodin.

Většina jiných krémů na ruce se sice rychle vstřebá, ale pocit ochrany na pokožce, zejména v zimě, nevydrží moc dlouho a po chvíli je třeba znovu ruce namazat.

Díky tomu jsem získala důvěru, že dceřinu pokožku opravdu ochrání před vnějšími vlivy a hloubkově ji hydratuje. Používáme ho i na obličej jako ochranu před mrazivým počasím, když jdeme ven.

Cenově sice sáhnete o něco hlouběji do kapsy, než u jiných alternativ pro děti, ale jedná se o luxusní produkty čistě přírodního složení, obsahující více aktivních bio složek. Oba výrobky jsou zapečetěny přebalem, mají praktickou pumpičku, dobře se dávkují i přes hutnější konzistenci. Krásně voní po pomeranči a bylinkách.

 

Pečující produkty pro maminku i děti od Karma Mama: