Čistý a hladký obličej díky konjac houbičce

4,6 5
13

Čistý a hladký obličej díky konjac houbičcezdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Každý, kdo se pravidelně věnuje péči o pleť a jejímu řádnému čištění, určitě řeší otázku – čím čistit? Nemyslím teď pleťová mléka, gely, čisticí pleťové vody a další produkty, ale spíše propriety určené k čištění pleti. Pokud se snažíte starat o svou pleť, co nejpřírodněji to jde, tak už jste určitě přešli z klasických kosmetických tamponků na ty z bio a nebělené bavlny. Ale co když vám kromě přírodní péče o pleť záleží i na snižování produkce odpadu a chcete ji co nejvíc snižovat i při odličování a čištění pleti? Potom se nabízí pár možností – mořská houbička, látkové odličovací tamponky nebo právě houbička konjac.

Co je to konjac houbička?

Konjac houbička je z vláken zmijovce indického. Ten má velice široké využití. Jeho plody jsou bohaté na obsah škrobu a používají se v kuchyni podobně jako naše brambory. V Japonsku se dokonce suší a melou na mouku, ze které se pak vyrábějí nudle a speciální pečivo. Jeho rostlinná vlákna mají pak lehce abrazivní a čisticí účinky. Konjac houbička má tvar kupole – z jedné strany vypouklá, z druhé strany rovná. Což je nejen ohromně praktické, protože se vám alespoň neskutálí z umyvadla, ale zároveň můžete využít jejího atypického tvaru i u masáže obličeje.

Tato kouzelná houbička funguje totiž jako tři v jednom – prostředek, pomocí kterého můžete nanést čisticí přípravek na obličej a následně jej s ním i smýt, dále jako peeling a jemná masážní lufa. Pleť tak nejen čistí a odličuje, ale odstraňuje také odumřelé buňky a přirozeně zlepšuje mikrocirkulaci krve v pokožce. Výsledkem je pak krásně čistá a rozzářená pleť se sjednoceným barevným tónem. Konjac houbičky jsou totiž přesně to pravé pro ty, které trápí zašedlá a nezdravě vypadající pokožka. Pravidelná jemná masáž obličeje také zlepšuje jeho elasticitu.

Jaký je rozdíl mezi zelenou a žlutou konjac houbičkou?

V naší nabídce můžete najít dva druhy konjac houbičky od značky Barbara Hofmann, což je značka, která se specializuje především na veganské pomůcky pro péči o pleť. Pod touto značkou tak náš sortiment nabízí nejen veganské štětce ze syntetických vláken pro aplikaci dekorativní kosmetiky, ale právě také tyto dva druhy konjac houbičky – zelenou a žlutou. Houbičky se od sebe liší nejen barvou, ale také odlišným obsahem účinných látek. Kromě samotných vláken zmijovce zelená houbička obsahuje extrakt ze zeleného čaje a ve žluté se nachází spraš.

Extrakt ze zeleného čaje je vysoce bohatý na antioxidanty, které ještě více podporují rozzařující efekt samotné masáže s konjacem. Zároveň přispívají k regeneraci pleti a podporují její obranyschopnost proti poškozování volnými radikály. Spraš je přírodní minerální prášek, který má antibakteriální a hloubkově čisticí účinky, navíc i zmírňuje případné podráždění. Vybrat si mezi žlutým či zeleným konjacem je docela těžká volba, ideálně ozkoušet jeden po druhém. ☺

Jak konjac funguje?

Jakmile se rozhodnete pro tu pravou barvu, začleňte konjac do své každodenní péče o pleť. Můžete s ním pleť čistit ráno i večer nebo jen večer, kdy je vhodné pleti dopřát trochu větší očistu. Konjac je v suchém stavu tvrdý a pleť by vám akorát poškrábal. Proto jej před použitím namočte do vlažné vody. Nabobtná, změkne a je připraven k použití. Pak jej můžete použít buď samostatně, nebo v kombinaci s oblíbeným čisticím přípravkem – pleťovým mlékem, gelem, krémem… Přípravek konjacem krouživými pohyby nanášejte na celý obličej, krk a ani dekolt nemusíte nechat ošizený. Masáž konjacem je velice příjemná a po použití je pokožka krásně jemná, hladká a zdravě rozzářená. Po vyčištění pleti konjac dobře propláchněte, volně zavěste za poutko a nechejte proschnout.

Jak dlouho konjac vydrží?

Při dobré péči vám konjac udělá službu minimálně dva měsíce. A to už se opravdu vyplatí jak vaší peněžence, tak životnímu prostředí, které zbytečně nezatížíte použitými kosmetickými tamponky. Jednou za čas je vhodné konjac proprat v nějakém přírodním antibakteriálním prostředku. Za tímto účelem lze použít i vodu s kapkou tea tree oleje nebo tekuté tea tree mýdlo ALL-ONE od Dr. Bronner’s. Po zhruba dvou měsících se houbička začne jemně drolit a masáž s ní už není moc příjemná, protože nechává všude žmolky. Pak ji můžete s klidným srdcem vyhodit na kompost, včetně poutka by se měla kompletně rozložit.

Konjac houbička je díky svému rostlinnému složení a opakovanému použití nejen skvělým ekologickým řešením čištění pleti, ale také je vhodná pro vegany, na rozdíl od klasické mořské houbičky o jejíž vhodnosti se pořád vedou diskuze. Za sebe můžu konjac rozhodně doporučit. Vyzkoušela jsem jeho zelenou variantu a na odstínu pleti byly její účinky rozhodně znát. Pleť vypadala mnohem zdravěji. Také jsem za celé dva měsíce, co jsem konjac používala, nemusela vůbec sáhnout po peelingu, a přesto jsem měla jemnou a čistou pleť.

Jak se vám článek líbil?