Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Superionherbs: Betaglukan, Shiitake, He shou wu, Triterpen max

Superionherbs: Betaglukan, Shiitake, He shou wu, Triterpen max Superionherbs vyrábějí doplňky stravy s extrakty z léčivých bylin a hub, jejichž léčivé účinky jsou prověřené tradiční čínskou medicínou.
Jana Konečná
5,0 5
2

Superionherbs: Betaglukan, Shiitake, He shou wu, Triterpen max zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V prvním díle článku jsme si představili Hericium, Čagu, Cordyceps a Reishi. Dnes se podíváme na další doplňky stravy, na které se britská značka Superionherbs specializuje. V nabídce Superionherbs můžete najít produkty, jež se opírají o učení tradiční čínské medicíny. Jedná se především o léčivé houby a byliny. Dnes si blíž představíme potravinový doplněk Betaglukan (antioxidační výtažek z hub), známou houbu Shiitake a méně známé, avšak neméně účinné He shou wu a potravinový doplněk Triterpen Max.

Jak si správně vybrat potravinový doplněk z hub?

Doplňky stravy si pořizujeme, protože chceme svému tělu dodat mu takzvaně něco navíc. Ne každý potravinový doplněk nám však tuto službu prokáže. Většina doplňků stravy je vycpaná umělými plnidly a neobsahuje třeba žádné nebo jen minimum biologicky dostupných aktivních látek. „Biologická dostupnost“ v tomto případě znamená, že je látka nejen účinná, ale pro naše tělo také stravitelná a vstřebatelná. Prostě dokáže využít její potenciál na maximum.

Doplňky z léčivých hub jsou pak kapitolou sami pro sebe. Mezi nejoblíbenější houby s léčivými účinky patří například reishi, chaga, cordyceps, maitake nebo coriolus. U léčivých hub je problém s biologickou dostupností obsažených účinných látek. Buňky hub totiž obsahují chitin, jež je dále obsažen v tělech hmyzu či korýšů. Chitin je nejtvrdší známý přírodní materiál vůbec. Tato jeho specifická vlastnost však znesnadňuje využití léčivého potenciálu hub. Chitin totiž účinné látky doslova uzamkne mezi buněčnými stěnami. Naše tělo pak chitin nedokáže strávit ani rozložit, takže samotné účinné látky z hub nedokáže získat. Jediným způsobem je tedy extrakce.

Jak tedy postupovat přímo při samotném výběru potravinového doplňku z léčivých hub?

Postačí vám pohlídat si několik jednoduchých pravidel:

  • potravinový doplněk by měl být získán dvojitou extrakcí z těla zralé houby
  • měl by obsahovat dostatečné množství polysacharidů
  • houby by měly být pěstovány přirozeným způsobem a v plné zralosti v době sběru (rychlené houby mají nižší účinnost, stejně jako další rychlené potraviny – ovoce či zelenina…)
  • potravinové doplňky v kapslích by měli obsahovat pouze čistý extrakt – žádná plnidla a další zbytečné vycpávky

Produkty Superionherbs odpovídají všem náročným standardům, jež jsou na potravinové doplňky z hub kladeny. Účinné látky z léčivých hub se získávání dvojitou extrakcí, obsahují více než 40 % polysacharidů, léčivé houby jsou přirozeně pěstovány v co nejpřirozenějším prostředí a hotové potravinové doplňky obsahují pouze čisté extrakty bez dalších zbytečných, pro naše tělo neprospěšných látek.

Betaglukan

Betaglukan je velice silný antioxidační polysacharid, který je obsažen pouze v pár zdrojích rostlinného původu. Mezi ty patří především houby Hiratake a Shiitake, dále pak kvasinky, pšenice a oves. Potravinový doplněk s betaglukanem může sloužit jako účinná prevence a podpora stabilního zdraví a dobré imunity, ale lze jej použít také při akutních problémech. Ty mohou být „lehčího“ charakteru, například fyzický či emocionální stres, nachlazení nebo oslabení těla při cestován. Betaglukan od Superionherbs se však osvědčil i u závažnějších zdravotních problémů, jako jsou chronická onemocnění, virus HIV, či rakovina a zotavování se po léčbě chemoterapií.

Betaglukan je obecně účinným bojovníkem proti stresu, stárnutí a působí i jako skvělý regenerační prostředek pro sportovce. V Betaglukan kapslích od Superionherbs je navíc ještě kromě samotného betaglukanu přidána ještě acerola a resveratrol. Bobule aceroly jsou velmi bohaté na antioxidační vitamin C, a resveratrol je sám o sobě velice silným regeneračním prostředkem a antioxidantem. Oba proto účinky betaglukanu efektivně posilují.

Shiitake

Kapsle Shiitake od Superionherbs obsahují pouze čistý prášek ze sušené houby shiitake. Houba shiitake je úžasným detoxikačním prostředkem. Nejenže odvádí z těla toxické látky, ale zároveň posiluje 3 hlavní detoxikační orgány – játra, ledviny a tlusté střevo. Játra a ledviny pročišťuje a regeneruje. Dále obnovuje mikroflóru tlustého střeva, čímž podporuje jeho činnost, zároveň stimuluje imunitní systém a pečuje o naši celkovou pohodu, která na prospěšných střevních bakteriích taktéž závisí. Shiitake působí obecně jako účinný antistresový prostředek. Tradiční čínská medicína na tuto houbu pro její širokospektrální účinky nedá dopustit už přes 2000 let.

He shou wu

V kapslích He Shou Wu najdete účinnou kombinaci extraktů ze 4 bylinných kořenů, jež byla vytvořena na základě prověřené receptury tradiční čínské medicíny. Jedná se o kořeny z rdesna mnohokvětého, rhemánie lepkavé, anděliky čínské a eleuterokoku ostnitého. Bylinný komplex působí jako účinný adaptogen i posilovací tonikum v jednom.

Kořen rdesna je bohaté na lecitin a fosfolipidy. Povzbuzuje energii, ale zároveň působí i jako mírné sedativum. Nebojte se, určitě vás neuspí, pouze zklidní vystresovanou nebo nervózní nervovou soustavu. Rhemánie působí výborně na ledviny a žlázy s vnitřní sekrecí. Pomáhá odstraňovat i různé sexuální disfunkce, jako je frigidita či impotence. Andělika čínská posiluje krev, a to především u žen, které jsou na oslabenou krev kvůli pravidelnému měsíčnímu krvácení náchylné. Pomáhá také případné silné menstruační krvácení zmírňovat a odpomáhá i od dalších obtíží, jež jsou s měsíčky spojeny. Eleuterokoku se jinak přezdívá sibiřský ženšen. To proto, že má skutečně velice podobné účinky jako pravý ženšen. Působí adaptogenně, je silně energizující a dodává chybějící vitalitu.

Triterpen Max

Potravinový doplněk Triterpen Max obsahuje extrakt z takzvané Duanwood Red Reishi, která je na obsah triterpenů opravdu mimořádně bohatá. A co to vlastně ty triterpeny jsou? Triterpeny jsou z chemického hlediska svojí strukturou podobné cholesterolu a steroidním hormonům. Jejich působení však není hormonální. Triterpeny tradiční čínská medicína považuje za silné bojovníky proti rakovině – narušují totiž buněčnou strukturu samotného nádoru. Dokáží také zmírnit negativní dopad stresu na náš organismus, dodávají energii, působí proti stárnutí a zlepšují vitalitu.

Veškeré potravinové doplňky od Superionherbs jsou v kapslích z rostlinné celulózy, takže jsou vhodné i pro vegany a vegetariány.