Superionherbs: Hericium, Čaga, Cordyceps, Reishi

Superionherbs: Hericium, Čaga, Cordyceps, Reishizdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Superionherbs je britská značka, která se specializuje na potravinové doplňky. V jejich nabídce můžete najít především ty, které se vyrábějí z hub, ale i bylinkové. Značka využívá nejnovější metody zpracování a zároveň se opírá o tisícileté poznatky tradiční čínské medicíny. Suroviny pro své doplňky stravy, pocházejí z léčivých rostlin či hub, které rostou na plantážích v chráněných oblastech, které jsou díky čistotě přírodního prostředí dokonce na seznamu UNESCO.

V naší nabídce můžete najít od Superionherbs především potravinové doplňky z léčivých hub a potom ještě bylinné kapsle He Shou Wu, v nichž jsou obsaženy výtažky ze čtyř bylinných kořenů. V prvním díle o produktech Superionherbs si představíme některé produkty s extrakty z léčivých hub.

Lví hříva

Lví hříva, latinsky Hericium erinaceus a česky korálovec ježatý je jedlá houba s výbornou chutí a ještě lepšími zdravotními účinky. Její název, lví hříva, pochází z jejího vzhledu, který svým rozježeným tvarem připomíná právě lví hřívu. Hericium, stejně jako většina léčivých hub, obsahuje spoustu antioxidantů a výborně posiluje imunitní systém. Tradiční čínská medicína jej používá především na posílení mozku a nervové soustavy. Zlepšuje totiž kognitivní funkce a může tak být účinnou prevencí deprese či Alzheimerovy choroby. Doplněk stravy s extraktem ze lví hřívy se tak hodí nejen pro staré lidi, ale i pro studenty, či duševně pracující, kterým pomůže zlepšit paměť. Nervovou soustavu rovněž uklidňuje a může zlepšit i mírnější depresivní stavy.

Čaga sibiřská

Čaga sibiřská pochází z Ruska. Roste převážně na Sibiři na kmenech listnatých stromů. Pro léčebné účely se však používá zejména čaga, která roste na kmenech bříz, protože má nejvyšší obsah účinných látek. Má velmi silné, pozitivní účinky na imunitní systém. Je proto vhodným doplňkem i při různých autoimunitních onemocněních. Působí protizánětlivě a v tradiční čínské medicíně se používá i jako prevence a účinná podpora při léčbě rakoviny. Kromě dalších léčivých účinků má čaga i jeden trochu povrchnější – pro její zkrášlující účinky si ji oblíbily především japonské ženy, které jsou známé svou bezchybnou pletí. Čaga totiž nejenže pleť pročišťuje a eliminuje různé nedokonalosti, ale také aktivně bojuje proti jejímu stárnutí.

Cordyceps

Cordyceps má za všech léčivých hub asi nejsilnější energizující účinky. Je to nejspíše proto, že roste ve vysokých nadmořských výškách v Himalájích. Látky, které si vytváří proto, aby v těchto nehostinných podmínkách přežil, jsou pak schopné stimulovat i vaši imunitu, odolnost a dodávat energii. Podle tradiční čínské medicíny cordyceps posiluje především yang ledvin. Má celkové prohřívací účinky, což využijí zejména lidé neustále zimomřiví a celkově vyčerpaní. Funguje ale i při syndromu vyhoření u lidí na vysokých pozicích, u kterých paradoxně převažuje spíše horko nad chladem. U sportovců zvyšuje výkon a zkracuje dobu regenerace.

Reishi

Reishi, latinsky Ganoderma lucidum, japonsky ling zhi neboli také božská houba nesmrtelnosti, v češtině známá jako lesklokorka lesklá má velmi silné anti-age účinky. V tradiční čínské medicíně se používá právě jako přípravek na prodloužení života. Posiluje imunitu, podporuje nervovou soustavu a má silné detoxikační účinky. Působí neutrálně, což v tradiční čínské medicíně znamená, že může být použita pro léčení nemocí horkého i chladného charakteru. Je výborná i na rekonvalescenci po těžkých onemocněních.

Jak se vám článek líbil?