Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kouzlo handmade kartáčů Redecker

Kouzlo handmade kartáčů Redecker Bürstenhaus Redecker je tradiční rodinná firma, která vyrábí kartáče a hřebeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Je pro ni charakteristická preciznost a věrnost rukodělnému řemeslu.
Pavlína Klaudová
5,0 5
4

Kouzlo handmade kartáčů Redecker zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Máte rádi tradiční rodinné firmy, kterým záleží u výrobku spíše na kvalitě než na kvantitě? Jste milovníky handmade produkce? Zajímá vás ekologie a biologická udržitelnost? Máte už dost nevkusných plastových kartáčů a hřebenů a chtěli byste je vyměnit za něco přírodnějšího a přirozenějšího? Pokud jste odpověděli ano, určitě se začtěte do našeho článku o německé firmě Bürstenhaus Redecker.

Trocha historie

Bürstenhaus Redecker je tradiční rodinná firma, oplývající více než sedmdesátiletými zkušenostmi na trhu. Byla založena Friedrichem Redeckerem, který jako malý oslepl a chodil do školy pro nevidomé, kde se mimo jiné naučil zásady řemeslné výroby štětců. Jako dospělý otec od rodiny pak zakládá malou firmu, v které zaměstnává své syny a manželku. I přes různé životní peripetie rodiny, se fungování firmy zachovalo i po smrti Friedricha. A Bürstenhaus Redecker stále nabízí ty nejkvalitnější štětce, hřebeny a další nezbytnosti pro domácnost, které vynikají tou nejlepší možnou kvalitou a praktičností, a to nejen v Německu, ale také například v Oxfordu ve Velké Británii.

Filozofie Bürstenhaus Redecker

Filozofie Bürstenhaus Redecker se dlouhé roky zakládá na tom, aby firma nabízela co nejkvalitnější a stylové výrobky pro domácnost. Obzvlášť dnes, kdy jsou naše obydlí zaplaveny tunami plastu, který není žádnou výhrou pro ekologii, jsou její výrobky dobrou a šetrnější alternativou nejen pro naše vlasy, ale také pro péči o naše oblečení nebo boty. Pokud chcete mít doma výrobek, který neprošel strojovou linkou, jedná se o originál a nebojíte se do něho investovat, Redecker je ta nejlepší možná volba, kterou můžete učinit.

Kouzlo handmade kartáčů Redecker

Svým rozhodnutím ke koupi totiž podpoříte jednu z mála tradičních firem, jenž si zachovaly handmade způsoby výroby a nepodlehly trendu automatizace. Upřednostnění poctivosti řemesla se totiž vyplácí i dnes a podpora malých rodinných firem představuje pro mnohé zákazníky stále větší prioritu. Je pravdou, že Redecker využívá tradičních postupů, které obsahují práci se zvířecími materiály, a proto není zrovna vegan friendly, ale v jejich nabídce lze vybrat i takový kartáč nebo hřeben, který bude splňovat i veganské nároky.

Proč používat zrovna dřevěné kartáče na vlasy?

I když se nepohybují zrovna v cenově nejnižší kategorii, vůbec není od věci si některý z nich pořídit. Jsou příjemné do ruky, velmi dobře se drží. Pokud máte problém s vlasy, zapřemýšlejte se nad tím, čím se češete. Na hřebenu nebo kartáči totiž velmi záleží, protože může poškozovat vlasové vlákno. Jemnější k vlasům a daleko prospěšnější než plast jsou přírodní materiály. Kartáče z kančích štětin jsou stále oblíbenější mezi těmi, kterým není jedno, čím si svou hřívu upravují a jejich uživatelé hlásí velmi slušné výsledky, co se týče menšího poničení vlasového vlákna. Pokud jste vegani, není nic ztraceno, protože si můžete pořídit dřevěnou variantu z olivového dřeva, která má kolíčky z javoru. Ty příjemně namasírují vlasovou pokožku a také nepůsobí poškození vlasu.

Redecker kartáče pro domácnost

V nadcházejícím zimním období budeme rádi využívat služeb naší domácí vany anebo se častěji saunovat. Kdo miluje tyto kratochvíle, ví moc dobře, jak důležité je mít po ruce ten správný kartáč. Co se týče osobní hygieny, i zde nemá Redecker konkurenci. Pokud uvažujete, co dáte svému muži pod stromeček a máte doma milovníka tradičního způsobu holení tváře, zkuste mu nadělit štětku na holení z jezevčích štětin. A pokud vás už nebaví plastové kartáče na čištění bot, semiše nebo dalších poměrně problematických povrchů domácnosti, zkuste změnu v podobě spolehlivého, elegantního dřevěného parťáka z Redeckeru. Investovat do něho se totiž více než vyplatí.