Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop – Střelec

Aromaterapeutický horoskop – Střelec Ohniví a sportovně založení střelci ocení vůně, které pozvednou jejich kvality a nebudou s nimi mít pocit stísněnosti, protože rádi boří hranice.
Pavlína Klaudová
5,0 5
1

Aromaterapeutický horoskop – Střelec zdroj: istockphoto.com

Střelec je aktivní, energické znamení, obzvláště u dětí ve znamení střelce se více než hodí přirovnání, že je „jako živé stříbro“, protože je jich všude plno, neustále se vrtí, vymýšlí, čím by se zabavili. Jsou to dobrodruzi zvěrokruhu. Milují cestování, svobodu, nezávislost a mají přirozený talent být oblíbenými baviči. Idealističtí optimisti, přímí v jednání nemají problém navazovat vztahy a mají mnoho přátel, protože jejich komunikační schopnosti jsou fenomenální. Jeho symbolem je bájný kentaur, napůl zvíře, napůl člověk, držící luk. Kentauři byli v řecké mytologii vždy braní jako vysoce inteligentní bytosti. Jejich problémem ale bylo to, že byli příliš horkokrevní a lehce nepraktičtí.

Přebytek životní energie, kterým střelci oplývají, z nich občas může udělat netrpělivé jedince, kteří zrovna neoplývají taktem. Mnohdy více mluví, než myslí a občas mohou být okolím vnímáni jako nepraktičtí a nezodpovědní. To je ale pouze zdání, protože povětšinou dělají mnoho věcí najednou, nebo o nich aspoň najednou přemýšlí. Až je vymyslí, udělají je bez problémů a s lehkostí sobě vlastní. Střelci milují zvířata, často působí jako veterináři nebo jsou nadšenými chovateli, pohybují se také v diplomatických službách či státní správě. Mají dobrého obchodního ducha. Dokáží být velmi impulzivní, ale vesměs jsou to pozitivní bytosti.

Všeobecně patří mezi nejzdravější znamení zvěrokruhu, protože se rádi hýbou a tráví čas venku. Zdravotní problémy střelce jsou spojeny s játry, stehny a boky. Může je potkat také ischias, problémy s kyčlí a dolními končetinami, jejichž bolesti se u střelců řadí k běžným situacím. Mívají také problémy se zády. Jsou více náchylní k různým typům závislostí, ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu. Pokud jsou nešťastní, může se objevit sklon k alkoholismu. Je dobré si navyknout na prostředky, kterými sníží stresovou zátěž, ať už se jedná o cvičení nebo naši aromaterapii. Pro střelce jsou spíše vhodnější akčnější sporty, klidně může dělat nějaké z bojových umění, bude se mu to líbit.

Éterické oleje vhodné pro střelce

Éterické oleje vhodné pro střelce jsou ty, které chladí, uklidňují a osvobozují ducha.

  • Tea tree ochlazuje přílišnou horkost intelektu i srdce. Střelci mohou občas cítit pod záplavou různých podnětů a aktivit velmi inteligenčně unavení, tea tree jim pomůže pročistit zátěž, kterou nosí v hlavě a rozfouká jako čerství vítr jejich mentální vyčerpání.
  • Dalším vhodným éterickým olejem pro ohnivého střelce je yzop, obzvláště, jsou-li unavení po sportovní zátěži nebo mají oslabený imunitní systém. Oživuje pochody mysli a napomáhá lepší koncentraci, s kterou mohou mít rozpustilí střelci poněkud problém. Octne-li se střelec v zajetí melancholické nálady, yzop je schopný ji rozříznout silou ostří svého meče. Je to navíc ochranná rostlina, která se používala proti zlým silám. Zbystřuje vědomí.
  • Zatímco tea tree a yzop jsou poměrně silné éterické oleje, meduňka působí jemněji a něžněji. Hodí se, pokud se u střelce vyskytnou problémy s trávením nebo trpí na migrény. Hodí se při nespavosti, roztěkanosti a postará se o střelcův vysoký tlak, ke kterému má toto znamení také určité tendence. Umí zacházet s potlačovanými emocemi, které sice u střelce moc čekat nelze, ale třeba se nachází v jeho duši uhnízděná nějaká ranka z dětství. Té může meduňka velmi dobře pomoct se uzdravit.

Dalšími oleji vhodnými pro střelce jsou eukalyptus, máta peprná, pelargónie, rozmarýn, levandule, kadidlo, neroli, heřmánek, santal, růžové dřevo, elemi, vetiver, cedr, jasmín, ylang-ylang, slaměnka, bergamot, grep, pačuli, bazalka, jalovec, šalvěj luční či černý pepř.

Barva střelce je fialová.