Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pečovat o stárnoucí pokožku

Jak pečovat o stárnoucí pokožku Stárnoucí pleť potřebuje mnohem větší starostlivost než ta mladá. Zařaďte proto do pravidelné péče sérum, oční krém i anti-age masku.
Jana Konečná
4,4 5
8

Jak pečovat o stárnoucí pokožku zdroj: unsplash.com

Pleť má do určitého věku ohromnou schopnost regenerace – v pubertě ji po propařené noci prostě ošplíhnete studenou vodou a můžete vyrazit. Postupem času se však tato schopnost snižuje a na pleti se navíc začínají projevovat hříchy „z mládí“, kdy jsme využívali toho, že vypadá stále dobře a pořádně se o ni nestarali. Pleť tak třeba ani po desetihodinovém spánku pro krásu nevypadá tak, jak bychom si úplně představovali. Přibližně od 30. roku je třeba začít věnovat pleti mnohem větší péči a kromě důkladného vyčištění ráno i večer a krému přidat ještě něco navíc. Co dalšího můžete přidat?

Noční krém

Zatímco mladá pleť a bezproblémová pleť si klidně vystačí se stejným krémem ráno i večer a noční krém je pro ni jen takový luxus navíc, pro stárnoucí pleť by měl být už samozřejmostí. Noční krém ze stejné řady jako ten denní, obsahuje velmi často podobné účinné látky, takže zajišťuje dodání toho, co zrovna aktuálně potřebuje, po celý den i noc, ale bývá většinou hutnější a výživnější (přes noc je dost času, aby pleť vše vstřebala, a většinou je v něm přidáno pár regeneračních látek navíc, aby se ještě více podpořily přirozené regenerační procesy, které (nejen) v pleti během noci probíhají.

Expertem na podporu hojivých a regeneračních procesů v pleti je například antioxidační vitamin C, kterého můžete najít spolu s dalšími antioxidanty ve velkém množství například v granátovém jablku nebo brusinkách. V granátové řadě od Weledy a brusinkové řadě od Lavery můžete najít nejen vyhlazující noční krémy s extrakty z tohoto antioxidačního ovoce, ale vše, co je pro péči o pleť třeba – denní, noční, i oční krém, sérum či masku.

Sérum

Na noc pod noční krém pleť rozhodně ocení ještě sérum, které jí dodá koncentrované množství účinných látek. Matcha sérum od české značky Delibutus obsahuje kombinaci vysoce regeneračních olejů s matcha čajem. Mandlový, makadamiový, arganový a šípkový olej jsou přesně to pravé pro stárnoucí pokožku. Matcha čaj působí jako silný antioxidant, a to nejenom při jeho pravidelném popíjení, ale i při aplikaci na pleť (můžete si z něj umíchat i domácí masku). Matcha sérum tak pokožku nejen dokonale vyživí, ale díky matcha čaji i úžasně rozzáří. Matcha sérum se rychle vstřebá, a tak se nemusíte omezovat jen na noční použití, ale hravě jej stihnete nanést ještě ráno před odchodem z domu.

Oční krém

Oční krém by měl být povinností pro pleť od 25. roku. Na jemné pleti v očním okolí jsou totiž jako první vidět drobné linky, otoky a další známky stárnutí. Včasnou péčí o tuto choulostivou pokožku můžete stárnutí o hodně oddálit. Vyzkoušejte novinku od osvědčené značky Mádara, oční krém z řady Smart Antioxidants, anti-age experta. Oční krém obsahuje výtažky ze severských bylinek, jako je lišejník, mech kapradiny či kontryhel, které aktivně pracují na zmizíkování drobných vrásek a linek. Výtažek z kaštanu posiluje křehké žilky v očním okolí a zlepšuje mikrocirkulaci. Tím pomáhá odstraňovat i kruhy a otoky pod očima.

Maskování

Alespoň jednou, ideálně dvakrát týdně je vhodné pleť oblažit relaxačním rituálem v podobě pleťové masky. Když opravdu vypnete a nebudete s nanesenou maskou pobíhat po bytě a uklízet, a namísto toho si pustíte relaxační hudbu, zapálíte vonnou svíčku či aromalampu, dopřejete zasloužený odpočinek nejen své pleti, ale i mysli. Vyzkoušejte třeba masku z řady Happy Aging od Martiny Gebhardt, která má opravdu výživné složení, naprosto čistě přírodní a navíc v nejvyšší možné kvalitě, jakou lze u přírodní kosmetiky mít, v Demeter kvalitě. V nadcházejících podzimních plískanicích ji (nejen) stárnoucí pleť určitě ocení.

Související produkt
Anti-age oční krém, Smart 15 ml
MÁDARA / 923 Kč
Anti-age oční krém pomáhá citlivému okolí očí bojovat proti známkám únavy, jako jsou otoky, váčky či tmavé kruhy. Krém ocení všechny věkové kategorie.
Detail produktu