Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Supermasky – supervýživa pro vaši pleť

Supermasky – supervýživa pro vaši pleť Většinu dostupných superpotravin nemusíte užívat jen vnitřně, ale můžete si z nich umíchat i pleťové masky.
Jana Konečná
5,0 5
7

Supermasky – supervýživa pro vaši pleť zdroj: istockphoto.com

Kdo by nechtěl mít superkrásnou, superodolnou, extrémně rychle se regenerující a mnoho dalších superlativ provádějící pleť. Pokud chceme, aby naše pleť vynikala, je většinou nutné jí kromě běžné péče dopřát i nějakou tu extra péči navíc. Ono i většina superhrdinů si ke svým superschopnostem dopomáhá různými fígly, jako je třeba kousnutí od radioaktivních pavouků nebo speciální obleky. Něco podobného můžete dodat své pleti i vy – látky, které aktivně podpoří a zefektivní její přirozené funkce.

A přesně takové můžeme najít mezi superpotravinami, které se vyznačují tím, že obsahují celé spektrum účinných látek, jsou tak mimořádně výživné a blahodárně působí na naše fyzické i psychické zdraví. Užívání superpotravin se samozřejmě brzy projeví i na naší pleti. Věděli jste ale, že si z většiny superpotravin můžete umíchat i pleťovou masku, a tak podpořit jejich účinky i z vnějšku? Pojďme si tedy povědět něco o tom, které ze superpotravin jsou pro míchání domácích masek vhodné.

Zelená maska z matcha čaje

Matcha čaj má výtečné povzbuzující účinky a jeho dlouhodobé popíjení působí příznivě na celý organismus. Vnitřní užívání matcha čaje se během brzy projeví i na pevnosti a pružnosti pleti. Tento smaragdově zelený prášek se však výborně hodí také jako základ pro pleťovou masku. Stačí smíchat lžičku matcha prášku s čistou převařenou nebo květovou vodou, a pokud chcete, můžete přidat ještě pár kapek oblíbeného rostlinného či éterického oleje. Maska je vhodná hlavně na unavenou a zašedlou pleť, které dodají antioxidační látky z matcha čaje zdravě rozzářenou barvu a mladistvý vzhled. Matcha čaj je výborný i na mastnou pleť, protože pomáhá snižovat nadměrnou produkci mazu a svými antibakteriálními účinky předchází vzniku případných pupínků.

Chlorofylová maska z chlorelly

Další ze zelených masek je chlorellová maska. Chlorella je při vnitřním užívání velice silný detoxikační prostředek. A silnou čisticí službu prokáže i vaší pleti. Pleť výborně čistí, je proto vhodná i na aknózní pleť a jako účinná prevence před výsevem nových pupínků. Obsažený chlorofyl urychluje hojení pleti, podporuje tvorbu nových pleťových buněk a celkově přispívá k efektivní regeneraci pleti. Pro přípravu pleťové masky stačí smíchat prášek z chlorelly s trochou vody tak, aby vznikla hladká kašička, kterou můžete rovnou nanášet na pleť. Pokud máte chlorellu v tabletách, tak můžete použít i ty a na prášek je nadrtit v hmoždíři.

MSM maska s minerálem krásy

Za podivnou zkratkou „MSM“ se skrývá chemické označení síry – methylsulfonylmethan. Síra bývá jinak také nazývána minerálem krásy, protože má hojivé a protizánětlivé účinky, podporuje regeneraci pleti a urychluje růst nehtů i vlasů. Kromě vnitřního užívání MSM prášku můžete jeho efekt znásobit i domácí maskou. MSM prášek je v tomto případě vhodné smíchat s gelem z Aloe vera. Díky jeho gelové konzistenci se maska bude snadno nanášet i smývat. Aloe vera zároveň vaší pleti dodá potřebnou hydrataci. Tato maska je vynikající obzvláště na problematickou pleť, která uvítá šetrnou dezinfekci hojení kožních problémů. Masku z MSM prášku můžete použít i na pokožku hlavy a pro urychlení růstu vlasů. Díky dezinfekčním účinkům silné kombinace Aloe vera a organické síry vám maska z MSM prášku pomůže zbavit se i otravných lupů.

Vitaminová maska z acai berry

Vitaminovou a krásně voňavou masku vykouzlíte z prášku z bobulí acai. Tyto temně fialové bobule mají nejen úžasně svěží, ovocnou vůni s čokoládovými podtóny, ale jsou taktéž nadupané antioxidanty. Acai maska je vhodná pro všechny typy pleti, ideální když se chcete trochu rozmazlit a dopřát svému obličeji opravdu luxusní zážitek. Obsažené účinné látky pleť vypínají, dodávají jí rozzářenou barvu a aktivně zpomalují proces stárnutí. Jako základ pro rozmíchání acai prášku skvěle poslouží lžíce medu nebo kvalitního rostlinného oleje. Masku z acai berry můžete aplikovat i na pokožku krku a dekoltu.