Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se zbavit akné?

zdroj:

Přemýšlíte, jak se zbavit akné? Tyto rady a tipy vám s tím mohou pomoci. Akné je zánětlivé onemocnění, které vám dokáže pořádně zkomplikovat život.

Nejčastěji se vyskytuje v průběhu dospívání, protože tehdy v těle probíhají hormonální změny, ale může se objevit i v dospělosti. Pojďme se společně podívat na to, jak akné předejít, nebo se ho zbavit úplně.

Jak předejít vzniku akné?

Velký vliv na tvorbu akné má váš jídelníček. Pokud chcete jeho vzniku předejít, omezte konzumaci mléčných výrobků, sladkostí, potravin z bílé mouky a alkoholu. Nezapomínejte ani na pravidelné cvičení a snažte se vyhýbat se stresu. 

Pravidelně perte povlečení, zejména povlaky na polštáře. Odstraníte tak nečistoty a bakterie, kvůli kterým akné vzniká.

Správná péče o problematickou pleť

Při boji s akné je klíčová péče o pleť. Základem je pravidelné čištění, které je potřebné provádět dvakrát denně – ráno a večer. Tím se minimalizuje výskyt bakterií, které způsobují záněty. Na čištění pleti doporučujeme použít čisticí mléko na problematickou pleť od značky Uoga Uoga a pleťovou vodu proti akné. Abyste předešli vysušení pleti a následnému zvýšení produkce mazu, používejte přípravky, které neobsahují alkohol.

 

Na co nezapomínat?

Důležitá je také hydratace. Zvolte speciální krém na akné, který nejenže urychluje hojení pupínků, ale pomáhá i předcházet vzniku nových. Nezapomeňte ani na pravidelné používání pleťové masky, která pleť dokonale vyčistí a hojí. Skvělým pomocníkem je maska ze zeleného jílu Argiltubo od značky Argital, jež pokožku celkově zklidňuje.

Jak na jizvy po akné

Někdy na pleti po akné zůstanou nehezké jizvy. S nimi vám pomůže speciální olej na jizvy Original ATOK, který přispívá k regeneraci a zklidnění pokožky. Protože podporuje i její pevnost a elasticitu, jizvy se lépe stáhnou a ztenčí. Vhodnou volbou je i  WOODEN SPOON sérum na problematickou pleť s tamanovým a meruňkovým olejem. 

Tip: Vzniklé pupínky v žádném případě nevymačkávejte. Pokud to uděláte, akné se rozšíří. Během dne si nesahejte rukama na obličej. Nečistoty na rukou přispějí ke zhoršení zánětu. Na lokální ošetření doporučujeme náplasti na akné Emergency dots.