Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jsou lepší super oleje ze severu nebo z jihu?

Jsou lepší super oleje ze severu nebo z jihu? Jsou lepší superseed oleje od Mádary nebo arganové zlato od Argandia?
Hana Bartušková
5,0 5
3

Jsou lepší super oleje ze severu nebo z jihu? zdroj: pixabay.com

Když zasadíte supersemínko, vyroste vám z něho rostlinka se superschopnostmi. Která má další supersemínka a která vám ukáže, jak super umí ta příroda být. Když vylisujete takové supersemínko, dostanete super olej. Namažete se s ním pro ten super pocit, pro jeho účinnost a účinky. Abyste poznali, jak vůbec funguje. A kde supersemínka seženete? No přece u Mádary. Ta má svoji bylinkovou zahrádku plnou supersemínek na severu v Pobaltí a kdo zkusil, už nechce jinou.

Pleťové oleje Superseed od Mádary nabízí nepřekonatelné kombinace rostlinných olejů, které vám dokáží, že přírodní péče o pleť vůbec nemusí být základní a jednoduchá. Mádara totiž v jedné lahvičce smíchá všechny ty rostlinné oleje, které běžně používáme a milujeme, jako je avokádový pro suchou pleť, šípkový pro zašedlou stárnoucí pleť nebo jojobový pro všechny. A do těchto základních olejů pak přidá to kouzlo. Extrakty, další rostlinné i éterické oleje. Všechno nejlepší z přírody pro krásnou pleť. Ve vysoké koncentraci, v dokonalé souhře a s obrovskou účinností. Ona super semínka prostě umí.

Co jsou to ta supersemínka?

  • Třeba šípek. A proč je super? Protože je plný vitaminu C a regenerační síly.
  • Nebo černý rybíz. Protože je antioxidační a plný céčka snad ještě víc než šípek.
  • A taky lesní bobule. Jako jsou ostružiny a borůvky. Pro antioxidanty a vitaminy.
  • Něco málo pak ze zahrady. Jako mrkvová a brokolicová semínka.
  • Taky ta z rajčat. Pro lykopeny a vitaminy.
  • Pak ještě rakytník. Co má vitaminů na rozdávání.
  • A určitě jsme na některé zapomněli. Mádara ale nezapomněla a dala to tam všechno.

 

K čemu taková supersemínka pokožce jsou? Každé k něčemu jinému a všechna dohromady pro krásu. Některé extrakty a oleje ze semen jsou plné vitaminů, hlavně třeba vitaminu C. To je jeden z nejúčinnějších antioxidantů, ale nejen to. Céčko působí na pokožku jako rozjasňující a obnovující látka, podporuje regeneraci, působí třeba i proti pupínkům a všeobecně pomáhá rozjasňovat celkový tón pleti. V jiných semínkách najdete zase jiné antioxidanty, jako třeba lykopeny v rajčeti, které pomáhají bojovat proti stárnutí pleti. A nebo karoteny v mrkvi, které posilují pokožku proti sluníčku. A vitaminy v rakytníku a šípku, které regenerují a obnovují. Je to taková nenápadná supersměska pro super pleť.

Jeden přírodní zázrak proti stárnutí pleti ale u Mádary nenajdete. Je to logické, protože tento zázrak pochází z Maroka, zatímco u Mádary pracují s přírodou severského Pobaltí. Takže pro arganový olej budete muset sáhnout k jiné značce. Zapomeňte na všechny možné lehké konzistence bobulových semínek, extraktů i olejů, místo toho ponořte svou unavenou pleť do hutného výživného a zlatě zářícího zázraku arganového oleje od značky Argandia.

On ten argan je takové malé supersemínko sám o sobě a nepotřebuje k tomu společnost dalších superspolečníků. Místo superbobulí tak najdete v arganovém oleji Argandia třeba růži nebo levanduli. A nebo další exotické přísady, jako je makadamiový olej, jalovcový olej nebo citrusové éterické oleje. Velkou výhodou arganového oleje a směsí pleťových olejů s tím arganovým je hutnost a výživnost. Tyto pleťové oleje jsou tak vhodné jako noční péče o pleť, která už má něco málo odžito a počítá své roky už hodně dlouho. Arganový olej je taky vhodný pro suchou, citlivou nebo předrážděnou pleť, kterou zklidňuje a vyživuje. Ale i problematická pleť může arganový olej bez problémů používat, protože je nekomedogenní, neucpává póry a pomáhá pokožce s regenerací případných pupínků nebo černých teček.

Tak po kterém olejovém mixu sáhnete? Po arganovém zlatu z Maroka nebo po superbobulích ze severu?