Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: Ayan Ageless Drops

Ayan produkty na podzimním listí zdroj: Ayan

V BiOOO nás všechny spojuje láska k přírodě, zájem o ekologii a snaha o udržitelnost. Náš sortiment dobře známe a produkty také rádi zkoušíme na vlastní kůži, abychom vám je mohli s čistým svědomím doporučit. V této recenzi jsme pro vás vyzkoušeli sadu anti-age sér od Ayanu.

Příběh značky

Bulharská značka Ayan vyrábí 100% přírodní kosmetiku, která je spojena s blahodárnými účinky oleje z bio levandule. Tu pěstují na vlastních polích v historickém Údolí thráckých králů. V jejich výrobcích nenajdete žádné agresivní přísady, plniva, zahušťovadla, škodlivé konzervační látky, geneticky modifikované a živočišné složky, syntetické chemikálie, ani parfémy nebo barviva. Všechny produkty navíc vyrábí v menším množství, aby se k lidem dostaly co nejčerstvější.

Co o produktu říkají?

Sada sér Anti-age AYAN obsahuje lehké pleťové sérum pro revitalizaci, výživu a hedvábně jemnou pleť. Oční sérum slibuje pevnější a jasnější oční okolí. Obě séra jsou vhodná pro všechny typy pleti, jednoduše se aplikují, rychle se absorbují a nezanechávají na pleti mastný film. 

Pleťové sérum obsahuje mastichový olej, který stimuluje fibroblasty a následnou produkci kolagenních a elastinových vláken. Mělo by zajistit postupné vypínání pokožky, zvýšení její elasticity a zmírnění drobných vrásek. Skvalan zase napomáhá ostatním látkám snadněji proniknout do kůže, navíc pleť hydratuje a harmonizuje produkci kožního mazu. Sérum je doplněno o plejádu bio olejů jako kaméliový, kmínový, bezový, levandulový, pomerančový a rakytníkový.

Oční sérum v roll-onu je také založeno na mastichovém oleji, který obnovuje pružnost očního okolí, a skvalanu pro hloubkovou hydrataci. Sérum by mělo zmírnit tmavé kruhy pod očima a nepříjemné otoky. Pro podporu mikrocirkulace je doplněno o další bio oleje jako kaméliový, kmínový, bezový, rakytníkový, malinový, brokolicový, levandulový, okurkový a makový.

Naše osobní zkušenost

O séra na vyzkoušení se strhl velký zájem, proto je na vlastní kůži vyzkoušelo hned několik našich zaměstnankyň recenze je tak syntézou všech zkušeností, které byly vesměs pozitivní. Nejdřív si řekneme něco k aplikaci. Séra byste měli nanášet večer na důkladně vyčištěnou a tonizovanou pokožku. Nejlépe se nám osvědčila kombinace s čistící pěnou od stejné značky, která obsahuje extrakt z mikrořas a tonizační květovou vodu. Jako první přišlo na řadu pleťové sérum, stačily jen tři kapičky, které se krásně vstřebaly do pleti jemným poklepáváním. Nejlépe uděláte, když pleť předtím navhlčíte kvalitní růžovou vodou. Díky kombinaci různých olejů sérum krásně voní, ale není příliš výrazné, aby vás to rozptylovalo při spánku. Olej opravdu nezanechal žádný mastný film, který by se otiskl do polštáře, pleť byla jen lehce lesklá a do rána se všechno krásně vstřebalo. Pleť se ráno probudila rozzářená, svěží a heboučká na dotek už po prvním použití. Oční sérum se nanáší doslova jedním tahem díky roll-onu, poté ho stačí jen jemně vklepat do pokožky, což jde stejně snadno jako u pleťového. Jelikož jde o oleje, měli byste se vyhnout přímému kontaktu s očima, ale jinak nijak nedráždí. Po asi týdnu používání pozorovaly zvlášť kolegyně nad 30 první změny. Jemná pokožka se začala vypínat a pleť působila pružněji a zářivěji, jako by omládla o několik let.


Sadu sér od této sympatické bulharské značky hodnotíme na výbornou. Pleť je už po prvním použití viditelně krásnější, příjemně voní a vy si můžete užívat příjemný večerní rituál rozmazlování. 

Perfektní kombinace pro krásnou pleť
Hydratační čisticí pleťová pěna 150 ml
AYAN / 414 Kč
Hloubkově čisticí a tonizační pěna s bio levandulovou a růžovou květovou vodou a extraktem z mikrořas. Vhodná pro všechny typy pleti.
Detail produktu