Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejčastější chyby při odličování

Nejčastější chyby při odličování Ženy často nevidí či nechápou rozdíl mezi odličováním a čištěním pleti. Nehledě na to, že kolikrát ani neví, čím a jak se správně odlíčit.
Kristýna Lexová
3,6 5
35

Nejčastější chyby při odličování zdroj: pexels.com

Odličování a čištění pleti je základem krásy. Toto pravidlo vždycky platilo, a proto je velice důležité večer věnovat několik málo minut šetrnému, avšak účinnému odlíčení.

Péče o pleť jako rituál

Odličování není žádná věda, řekli byste. Přesto je ale hned několik chyb, kterých byste se při každodenním odličování a čištění pleti měli vyvarovat. Dokonale vyčištěná pleť nejen netrpí zdaleka tolik na pupínky, akné či ucpané póry, ale zároveň lépe vstřebává pečující složky z krémů, sér a dalších pěsticích přípravků. Nejčastější chybou je většinou to, že bychom všechno chtěly hned. Správné odlíčení a vyčištění pleti ale chce svých pár minut.

Nespěchejte proto, naopak si z každodenního odlíčení udělejte příjemný rituál. Vybírejte pak takové přípravky, které jsou na odlíčení určitých partií přímo určeny. Micelární vody jsou sice ideální záležitostí na skutečně rychlé odlíčení, ale často jsou krátké například na řasenku či oční linky. Na oblast očí, která je zároveň nejcitlivější, proto použijte speciální odličovač očí či odličovač na olejové bázi, který snadněji rozpustí líčidla a zároveň křehkou pokožku očního okolí nevysušuje.

Odlíčená pleť není vyčištěná pleť

Při odlíčení také nezapomínejte dbát na typ svojí pleti. Suché pokožce bude lépe vyhovovat odlíčení olejem či pleťovým mlékem, zatímco pleť mastnější uvítá jemnější konzistenci odličovače. Nezaměňujte pak čištění pleti s odličováním a dopřejte své pokožce dva kroky. Správné čištění pleti totiž probíhá dvakrát - v prvním kroku odstraníte make-up povrchově usazené nečistoty a přebytečný kožní maz, zatímco při druhém čištění pleť skutečně vyčistíte do hloubky. Na obě dvě fáze můžete používat ten samý přípravek nebo si nakombinovat postup pomocí dvou různých produktů.

Je voda to nejlepší pro vaši pleť?

Některé z nás pak dělají tu chybu, že jsou závislé na vodě a bez opláchnutí obličeje vodou z kohoutku nemůžou být. Voda ale často může způsobovat vysušení pokožky a podporovat vznik dermatitid. Pokud máte citlivou pokožku a obyčejná voda je pro vás přílišný dryák, zkuste se odličovat pouze pomocí vatových tamponků bez použití vody. Nejen pro citlivou pleť pak není vhodné pokožku přehnaně drhnout - mohla by se podráždit a dokonce spustit tvorbu pupínků. Proto na ni raději buďte šetrné a masírujte jemnými krouživými pohyby, popřípadě nechte tamponek s odličovačem chvíli přiložený na požadovaném místě, aby se líčidla stihla rozpustit a vy jste nemusely obličej drhnout.

Proces odlíčení a čistění pokožky pak zakončete tonikem, jenž pomůže stáhnout póry a příjemně pokožku prokrví a vypne. Pak už stačí jen váš oblíbený noční krém či olej a ráno se dozajista probudíte do krásy.