Neskrývejte krásu pod rouškou

Oko, žena, list, close up okazdroj: Unsplash

Rouška se stala nejen důležitou pomůckou, kterou chráníme sebe i okolí, ale i módním doplňkem nejrůznějších barev a vzorů. Tomu se přizpůsobilo i líčení – nastal čas odložit rtěnky a zaměřit se na oči a obočí, protože jak se říká: „oči jsou oknem do duše”.

Krásu předchází péče

To, že si roušky můžete vyrobit doma, vám dává prostor sladit si je s oblečením, kabelkou, nebo i líčením. Každý den tak můžete mít jinak barevnou roušku a tím pádem i jiný styl. Na rtěnky na chvíli zapomeňte, rty ošetřete raději kvalitním balzámem jako je Everon s růžovým voskem od Weledy a pro svěží dech a dezinfekci úst je vhodné mít u sebe vždy nějaké pastilky. Před líčením očí začněte s náležitou péčí – v našem článku se tomu věnujeme podrobněji. Pokud máte citlivé oči, což může způsobit i jarní alergie, věnujte jim speciální péči, kterou si jeden z našich hlavních smyslových orgánů zaslouží. Odličujte je minimálně stejně šetrně jako je líčíte, a nezapomeňte každý večer nanést také kvalitní hydratační krém.

Uhrančivé oči v pěti krocích

Vzhledem k tomu, že oči a obočí jsou teď jediné, co je vidět z vašeho obličeje, když s někým mluvíte, zastávají mnohem důležitější roli než kdy dřív – tak je udělejte krásnější v pěti krocích.

1. krok: Příprava se nesmí podcenit, proto určitě naneste podkladovou bázi pod oční stíny, která zaručí celodenní výdrž jakýchkoli barev bez rozmazání a zároveň chrání pokožku, která je okolo očí nejcitlivější a náchylná k podráždění.

2. krok: Váš pohled okamžitě rozzáří třpytivé oční stíny od ZAO, které jsou navíc zero waste a můžete je doplňovat. Ale teď se nemusíte bát ani výraznějších barev jako univerzální černé, ale i fialové nebo žluté. S nanášením vám pomůže kvalitní štětec, ale pro někoho může být pohodlnější použít stíny v tužce pro přesnou konturu. Nebo si můžete koupit rovnou celou paletku.

3. krok: Kvalitní řasenka vám vykouzlí uhrančivý pohled, který nikdo nepřehlédne. Nic nezkazíte klasickou černou, kterou nabízíme i v zero waste variantě s doplňovacím jádrem od ZAO. Pro blondýnky a ženy preferující přirozený vzhled bude lepší zvolit jemnější hnědý odstín.

4. krok: Na obočí bychom rozhodně neměli zapomínat, protože dotváří celkový výraz. Dnes se nosí spíše husté a přirozené, proto to s trháním pinzetou nepřehánějte. Nejdříve ho pročešte a dejte mu tvar, poté ho upravte a dotvarujte tužkou. Na cesty se bude hodit kompletní sada od Sante a nadchne vás i naše nová barvící pomáda od Mádary.

5. krok: I když doba není jednoduchá, určitě nechcete vypadat sklesle a unaveně. Použijte rozjasňovač na pleť, který bude pomyslnou třešničkou na dortu vašeho líčení k roušce. Můžete zvolit tekutý nebo kompaktní v pudru