Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Neskrývejte krásu pod rouškou

Oko, žena, list, close up oka zdroj: Unsplash

Rouška se stala nejen důležitou pomůckou, kterou chráníme sebe i okolí, ale i módním doplňkem nejrůznějších barev a vzorů. Tomu se přizpůsobilo i líčení – nastal čas odložit rtěnky a zaměřit se na oči a obočí, protože jak se říká: „oči jsou oknem do duše”.

Krásu předchází péče

To, že si roušky můžete vyrobit doma, vám dává prostor sladit si je s oblečením, kabelkou, nebo i líčením. Každý den tak můžete mít jinak barevnou roušku a tím pádem i jiný styl. Na rtěnky na chvíli zapomeňte, rty ošetřete raději kvalitním balzámem jako je Everon s růžovým voskem od Weledy a pro svěží dech a dezinfekci úst je vhodné mít u sebe vždy nějaké pastilky. Před líčením očí začněte s náležitou péčí – v našem článku se tomu věnujeme podrobněji. Pokud máte citlivé oči, což může způsobit i jarní alergie, věnujte jim speciální péči, kterou si jeden z našich hlavních smyslových orgánů zaslouží. Odličujte je minimálně stejně šetrně jako je líčíte, a nezapomeňte každý večer nanést také kvalitní hydratační krém.

Uhrančivé oči v pěti krocích

Vzhledem k tomu, že oči a obočí jsou teď jediné, co je vidět z vašeho obličeje, když s někým mluvíte, zastávají mnohem důležitější roli než kdy dřív – tak je udělejte krásnější v pěti krocích.

1. krok: Příprava se nesmí podcenit, proto určitě naneste podkladovou bázi pod oční stíny, která zaručí celodenní výdrž jakýchkoli barev bez rozmazání a zároveň chrání pokožku, která je okolo očí nejcitlivější a náchylná k podráždění.

2. krok: Váš pohled okamžitě rozzáří třpytivé oční stíny od ZAO, které jsou navíc zero waste a můžete je doplňovat. Ale teď se nemusíte bát ani výraznějších barev jako univerzální černé, ale i fialové nebo žluté. S nanášením vám pomůže kvalitní štětec, ale pro někoho může být pohodlnější použít stíny v tužce pro přesnou konturu. Nebo si můžete koupit rovnou celou paletku.

3. krok: Kvalitní řasenka vám vykouzlí uhrančivý pohled, který nikdo nepřehlédne. Nic nezkazíte klasickou černou, kterou nabízíme i v zero waste variantě s doplňovacím jádrem od ZAO. Pro blondýnky a ženy preferující přirozený vzhled bude lepší zvolit jemnější hnědý odstín.

4. krok: Na obočí bychom rozhodně neměli zapomínat, protože dotváří celkový výraz. Dnes se nosí spíše husté a přirozené, proto to s trháním pinzetou nepřehánějte. Nejdříve ho pročešte a dejte mu tvar, poté ho upravte a dotvarujte tužkou. Na cesty se bude hodit kompletní sada od Sante a nadchne vás i naše nová barvící pomáda od Mádary.

5. krok: I když doba není jednoduchá, určitě nechcete vypadat sklesle a unaveně. Použijte rozjasňovač na pleť, který bude pomyslnou třešničkou na dortu vašeho líčení k roušce. Můžete zvolit tekutý nebo kompaktní v pudru