Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Odlehčete pokožce na léto

Odlehčete pokožce na léto Stejně jako v létě odhazujeme přebytečné svršky, tak bychom měli odlehčit i péči o pokožku. Odvděčí se nám zdravým a svěžím vzhledem bez přehnaného zatížení.
Kristýna Lexová
5,0 5
2

Odlehčete pokožce na léto zdroj: unsplash.com

Jelikož léto přímo vybízí k odkládání svršků, tak nemůžeme zapomínat také na naši pokožku. Odlehčete v oblasti péče o pleť a nechte pokožku dýchat díky jemným konzistencím a lehkým texturám.

Horké sluneční paprsky a teplé počasí dokážou s naší pokožkou udělat divy. Suchá pleť se mění v normální, normální v mastnou, a co se týče pokožky těla, tak málokdo se chce v létě mazat hutnými tělovými másly či krémy. V létě je proto vhodné péči o pokožku obličeje i těla odlehčit, aby se nedusila či nadměrně nemastila. Zatížená pokožka se vám může totiž odvděčit ucpanými póry, pupínky či vyrážkou.

Pokožka obličeje v létě vyžaduje především důkladné čištění. Nánosy opalovacích přípravků, množství kožního mazu či pot dokážou udělat na pleti paseku, proto ji nikdy nezapomínejte pečlivě vyčistit. Váš oblíbený krém na obličej, který používáte v zimě, může být pro pleť v létě příliš hutný, proto vybírejte lehčí konzistence. Pečující přípravky například s výtažky z aloe vera či kosatce pleť nezatěžují a neumastí ji, zároveň ale pečují o dobrou úroveň její hydratace.

Pokud máte pro péči o pleť v oblibě oleje, vyzkoušejte namísto vaší obvyklé volby například olej hroznový či mandlový. Tyto oba oleje jsou velmi jemné a rozhodně pleť neudusí, naopak ji zanechají krásně svěží a vyživenou - bez ucpávání pórů.

Výborným pomocníkem v létě jsou květové vody. Hydroláty z květin a bylin pleť zklidní, jemně stáhnou póry a mohou také podpořit regeneraci pokožky. Obzvláště po slunění přijde jemná sprška na obličej vhod. Květinové vody jsou ideálním pomocníkem do kabelky, můžete je používat opakovaně během dne k osvěžení obličeje a lze je aplikovat i přes make-up.

Ani pokožka vašeho těla si nebude zrovna vrnět blahem, když na ni namažete tlustou vrstvu hutného tělového másla. Tělová másla a tělové krémy sice skvěle regenerují namáhanou pokožku, avšak jejich pomalé vstřebávání vám rozhodně neušetří čas v koupelně. Můžete proto vyzkoušet lehká tekutá tělová mléka, která jsou nanesená během chvíle a také se ihned vstřebávají. Poskytnou pokožce optimální výživu, ale nezatíží jí a dovolí vám se hned po aplikaci obléct. Pro povzbuzení mysli vybírejte ovocné a citrusové vůně, které v parném létě výborně osvěží.

Léto je období bezstarostnosti, a proto jistě oceníte, když vás vaše pokožka nebude zlobit a vy spolu s ní vykročíte do léta skutečně lehkou nohou.